Emre Belözoğlu'na 2 yıl hapis istemi

Fenerbahçenin kaptanı Milli futbolcu Emre Belözoğlu hakkında Kasımpaşa Sportif Direktörü Oğuz Erkan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

27 Haziran 2013 Perşembe 1:10
Emre Belözoğlu'na 2 yıl hapis istemi
Emre Belözoğlu'nun Kasımpaşa Sportif Direktörü Oğuz Erkan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yürütülen soruşturma tamamlandı. Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede Emre Belözoğlu hakkında 4 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi talep edildi. İddianamenin mahkemece kabul edilmesi halinde ise süreç başlayacak.

Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan ve Fenerbahçe'nin 3-1 kazandığı maçın yankıları sürüyor. Fenerbahçe-Kasımpaşa maçının ardından Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze'nin Emre Belözoğlu'nu ima ederek yedek kulübesine küfür edildiğini söylemesinin ardından başlayan tartışmalar Kasımpaşa kulübünün konuyu yargıya taşımasına neden olmuştu.

İDDİANAMEDE EMRE BELÖZOĞLU'NUN KÜFÜR ETTİĞİ BELİRTİLDİ


Kasımpaşa Sportif Direktörü Oğuz Erkan'ın şikayeti sonrasında başlatılan soruşturma sonucunda konu ile ilgili iddianame hazırlanarak mahkemeye sunuldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede müşteki sıfatıyla yer alan Kasımpaşa Spor Klübü’nde Sportif Direktör olarak görev yapan Oğuz Erkan’a, geçtiğimiz Şubat ayında Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanan Fenerbahçe-Kasımpaşa Spor futbol müsabakasında Emre Belözoğlu’nun küfür ettiği belirtildi. 

TANIKLAR EMRE'NİN HAKARET ETTİĞİNİ DOĞRULADI


Hazırlanan iddianamede Süper Lig'in 23. haftasında oynanan Fenerbahçe-Kasımpaşa maçında Kasımpaşalı Taba ile Fenerbahçeli Kuyt'ın karşı karşıya geldikleri pozisyonda Taba'nın yerde kaldığı ve pozisyonun devam ettiği belirtildi. İddianameye Taba'nın sakatlandığının fark edilmesinin ardından maçın hakem tarafından durdurulduğu belirtilirken Taba'nın yerde yattığı esnada topun Emre Belözoğlu'nda olduğu ve hakemin oyunu durdurmasına bu futbolcunun sinirlendiği yazıldı.

Oyunun durmasının ardından topa sinirli bir şekilde vuran Emre'nin sarı kartı olduğu ve bu hareketinden dolayı kırmızı kart alması gerektiği yönünde hakeme ikazda bulunan sportif direktör Oğuz Erkan'ın bu itirazları nedeniyle Emre Belözoğlu'nun Oğuz Erkan'a küfür ettiği ve bu doğrultuda ifadesi alınan tanıklar  Kasımpaşa Spor Kulübü Teknik Direktörü Shota Arveladze ve Kasımpaşa Spor Kulübü futbolcuları İlker Avcıbay ve İbrahim Yılmaz'ın da bu hakaretleri doğruladığı kaydedildi.

EMRE BELÖZOĞLU KÜFÜR ETMİŞ OLABİLECEĞİNİ SÖYLEMİŞ


İddianamede ayrıca savcılığa şikayette bulunan Oğuz Erkan'ın Emre Belözoğlu ile uzlaşmak istemediğini beyan ettiği belirtilirken savcılıkta ifadesine başvurulan Emre Belözoğlu'nun da pozisyon esnasında ağzından küfür çıkmış olabileceğini söylediği kaydedildi. Emre Belözoğlu verdiği ifadede; maç esnasında yere düşen futbolcunun başına ne geldiğini bilmediğini, topu sürdüğü sırada hakemin bir anda düdük çalarak oyunu durdurduğunu, daha önceden de Kasımpaşalıların gereksiz yere yerde yattıkları ve maçı ağırlaştırdıklarını bildiği için bir anda sinirlendiğini ve topu ileriye doğru vurduğunu, kendi kendine söylendiğini, ağzından küfür kelimesinin çıkmış olabileceğini fakat bu küfürün hiçbir şekilde rakip takımın herhangi bir futbolcusuna yada yöneticisine yönelik olmadığını belirtti.

Savcılık olaya ilişkin tanık beyanları ve dosya kapsamını dikkate alarak atılı suçu işlediğini belirttiği Belözoğlu hakkında ‘hakaret’ suçlamasıyla 4 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »