En İyi İkinci Ekran iPhone 6 Plus'ta!

Apple’ın Eylül başında tanıttığı akıllı telefonu iPhone 6 Plus, Display Mate’in yaptığı testler sonucunda en iyi ekrana sahip ikinci telefon olmayı başardı.

24 Eylül 2014 Çarşamba 19:56
En İyi İkinci Ekran iPhone 6 Plus'ta!
Apple’ın satış rekorları kıran dev ekranlı akıllı telefonu iPhone 6 Plus, en iyi ekrana sahip ikinci akıllı telefon seçildi. Geçtiğimiz hafta Samsung’un Galaxy Note 4’ünü en iyi ekranlı akıllı telefon olarak seçen Display Mate, iPhone 6 Plus’ın ekranını ikinci sıraya yerleştirdi. 

Display Mate hakkındaki yorumlar genelde şirketin Samsung’a yakın olduğu yönünde olsa da, şirketin Samsung ile bir alakası ( en azından resmi olarak ) bulunmamakta.

iPhone 6 Plus’ı özellikle renk doğruluğu açısından oldukça kaliteli bulan Display Mate, cihaz hakkında, “LCD ekrana sahip en iyi akıllı telefon” yorumunu da yaptı. Görüş açısı ve parlaklık dışında tüm test kategorilerinde başarı elde eden iPhone 6 Plus, bu zamana kadar yapılmış telefonlar arasında sadece Galaxy Note 4’ün gerisinde kaldı.

iPhone 6 beğenilmedi
Açıklanan sonuçlara göre Display Mate iPhone 6’nın 4,7 inç ekranından pek etkilenmemiş. iPhone 6’nın testlerde iPhone 6 Plus kadar başarılı olamamasının en büyük sebebi ise çözünürlüğünün daha düşük olması.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »