18 Haziran 2018, Pazartesi

En ucuz uçak bileti 'cumartesi' bulunuyor

Havacılık sektöründe bugüne kadar en ucuz uçak biletinin 'pazar' ve 'çarşamba' bulunduğu biliniyordu. Ancak son 18 ayı kapsayan bir araştırma artık ucuz biletin 'cumartesi' günleri bulunduğunu ortaya koydu. Hürriyet'in havacılık uzmanı gazetecisi Uğur Cebeci, uçakla seyahat edecekler için çok önemli bir araştırmayı açıkladı.

14 Kasım 2014 Cuma 19: 8
En ucuz uçak bileti 'cumartesi' bulunuyor
Hürriyet TV'de yayınlanan programında Cebeci, bugüne kadar yapılan araştırmalarda en ucuz uçak biletinin 'pazar' ve 'çarşamba' günleri olduğunu söyledi. Uzun yıllardır bu şekilde bilindiğini ifade eden Cebeci, son yapılan bir araştırmanın ise bu kuralı yıktığını vurguladı.

Son 18 ayı kapsayan ve tüm havayolları ve bilet satış şirketlerinin fiyatları karşılaştırılarak yapılan bir araştırmaya göre artık en ucuz uçak biletini bulabileceğiniz gün 'cumartesi.'

Araştırmaya göre diğer günlere oranla cumartesi günleri uçak biletleri yüzde 16'ya kadar ucuzlayabiliyor.

Tabii ki şunu da unutmamak gerekli. Şirketler uçak biletlerini tıpkı borsa gibi fiyatlıyor. Yani talep geldikçe fiyat yükseliyor. Bu nedenle erken rezervasyon her zaman avantajlı. Ancak bir ihtimal daha var.

Eğer şirketler kotayı uçuş günü yaklaştığı zaman dolduramazsa, bilet fiyatları birden bire düşebiliyor. Yani bir risk alıp uçuş gününe yakın zamanda da bilete bakılabilir.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »