Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri sahiplerini buldu

ENGELSİZ Yaşam Vakfı tarafından 1 ay önce düzenlenen 5. Yılın En İyileri Ödül Töreni'nde elde edilen bağışlarla satın alınan yardımlar, Bomonti'deki bir otelde bu akşam düzenlenen bir programla sahiplerine dağıtıldı.

4 Şubat 2015 Çarşamba 17: 3
Engelsiz Yaşam Vakfı Ödülleri sahiplerini buldu
Gecede, geçen ayki ödül törenine katılamayan ünlü sanatçı Nükhet Duru'ya "Onur Ödülü", şarkıcı Petek Dinçöz'e "teşekkür plaketi" ve oyuncu İbrahim Çelikkol'a "Yılın En İyi Erkek Oyuncusu Ödülü" verildi.

Gecede konuşan Nükhet Duru, "Bu tip sorumluluk projelerinde herkesin dikkat etmesi ve herkesin duyarlı olması gerekir. Sanatçılar da buna dikkat çekmek için bu tür programlara gelirler. İnşallah yeterince ilgi görür ve daha fazla bağışlar sağlanabilir" dedi. 

Şarkıcı Petek Dinçöz de, "Elimden geldiğince Engelsiz Yaşam Vakfı'nın organizasyonlarına katılmaya çalışıyorum. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız" dedi. 

Ödül töreninde elde edilen bağışlarla, Suriye'deki iç savaştan kaçarak aileleriyle birlikte Türkiye'ye sığınıp Kilis Mülteci Kampı'nda kalan bebek ve çocuklara 2 bin 16 adet ilaç ve bakım malzemesi alındığı açıklandı.

Belirlenen 16 aileye de, 11 aküsüz tekerlekli sandalye, 5 engelli koltuk takımı, elektrikli mutfak eşyaları, ilaç seti ve 1 akülü tekerlekli sandalye teslim edildi.

 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »