Erciyesspor'dan Vali Düzgün'e ziyaret

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, "Bir ilin takımlarının Süper Lig'de temsil ediliyor olması o ilin tanıtımı adına, o ilde ticaret, turizm, kültürel ve sportif hareketlilik adına çok güzel bir gelişme" dedi.

28 Haziran 2013 Cuma 0:18
Erciyesspor'dan Vali Düzgün'e ziyaret
Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren ve bir grup yönetici Vali Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Düzgün, Kayseri Erciyesspor'un Süper Lig'deki kulüpler içinde İstanbul kulüpleri hariç en kıdemli kulüp olduğunu söyledi. 

Anadolu kulüplerinin çoğunun 1960'lı yıllarda kurulduğunu, Erciyesspor'un kuruluş tarihinin ise 1932 olduğunu hatırlatan Düzgün, şöyle konuştu:

"Cumhuriyetin ilk kulüplerinden birisi. Kendilerini tebrik ediyorum. Kayseri, İstanbul'dan sonra Süper Lig'de en fazla takıma sahip olan kent oldu. İl adına memnuniyet verici. Bir ilin takımlarının Süper Ligde temsil ediliyor olması o ilin tanıtımı adına, o ilde ticaret, turizm, kültürel ve sportif hareketlilik adına çok güzel bir gelişme. İnşallah bundan sonra Kayseri'de her hafta Süper Lig maçı olacak. Kayserili futbolseverleri her hafta centilmence takımlarını desteklemeye bekliyoruz."

Erciyesspor'un ismini Kayseri'nin önemli markalarından olan Erciyes Dağı'ndan aldığına dikkati çeken Düzgün, Erciyes Dağı nasıl başını dimdik tutuyorsa Erciyesspor'un da Süper Ligde Erciyes gibi başını dik tutmasını    beklediklerini söyledi. 

Erciyesspor'un ligde kalıcı olması ve önümüzdeki sezonlarda UEFA veya diğer üst liglerde mücadele etmesi temennisinde bulunan Düzgün, "Tekrar başarılar diliyorum. Erciyesspor'un başarılı olacağına inancımız sonsuz" dedi.

Kayseri Erciyesspor Kulüp Başkanı Ziya Eren de, Erciyesspor'un bu zamana kadar mazisinda üç sefer süper lige yükseldiğini ve bir sefer düştüğünü belirterek "Entresan bir takım. İsmini 2004 yılında Kayserisporla değiştirmiş. İnşallah bundan sonra kalıcı alabilmek adına transferler yapacağız. Kayserimize yakışır, Kayserili futbolseverlere, Kayserispor ve Erciyesspor olarak iki kardeş her hafta güzel bir sosyal etkinlik yaşatacak" diye konuştu.

Eren, Vali Düzgün'e, Erciyesspor forması, atkısı ve bayrağını hediye etti. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »