Erdoğan Amerika’dayken evini taşıdılar

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan yaklaşık 12 yıldır oturduğu Keçiören Subayevleri’ndeki evinden sessiz sedasız taşındı. Keçiören’deki eşyalar Erdoğan çifti Amerika seyahatindeyken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den boşalan Dışişleri Konutu’na taşındı. Erdoğan’ın ilk konuğu da dün gece Başbakan Ahmet Davutoğlu oldu.

30 Eylül 2014 Salı 18: 1
Erdoğan Amerika’dayken evini taşıdılar
Amerika dönüşü hafta sonu İstanbul’da kalan Erdoğan dün gece ilk kez Dışişleri Konutu’nda kaldı. Abdullah Gül Dışişleri Bakanı iken oturmaya başladığı konutu Cumhurbaşkanlığı döneminde de bırakmadı ve tüm görev süresi boyunca burada yaşadı. Gül’ün ayrılmasının ardından bir süre eşyalarını alması beklendi ve konutun boşalmasının ardından Erdoğan dün ilk kez kaldı. Erdoğan’ın ilk konuğu da Başbakan Ahmet Davutoğlu oldu. Erdoğan dün gece saat 24.00’de Davutoğlu’nu konuta çağırdı ve burada yaklaşık 45 dakika görüştü. Görüşmede Davutoğlu’nun Erdoğan’a, Türkiye’nin  koalisyona verebileceği katkılar konusunda bilgi verdiği öğrenildi.

GEÇİCİ OLACAK
Konut, Çankaya Köşkü’ne 100 metre, Başbakanlık Resmi Konutu ile de kapı komşusu. Dışişleri Konutu’ndan Başbakanlık Resmi Konutu’na da geçiş bulunuyor. Erdoğan Dışişleri Konutu’na taşınsa da bu konaklamanın kısa süreli olacağı söyleniyor. Erdoğan çifti için Söğütözü’ndeki yeni Cumhurbaşkanlığı kampüsü içinde  inşaatı devam eden bir konut yapıldığı ve tamamlanınca çiftin buraya taşınacağı belirtiliyor. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »