Erdoğan: "Bu işin bittiğine inanmıyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan medya yöneticileriyle buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

6 Ağustos 2016 Cumartesi 17:54
Erdoğan: "Bu işin bittiğine inanmıyorum"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki Huber Köşkü'nde medya yöneticileri ile buluştu.

Gazetecilerin aktarımına göre, Erdoğan buluşmada şunları söyledi:

"Akıncı Üssü'ne 12 bomba attırdık. Akıncı Üssü vurulunca darbe girişimi çöktü.

Hemen Eskişehir'deki üs ile bağlantıya geçildi, Akıncı Üssü'nden kalkan uçakların bombalanması için talimat verildi ancak ilk etapta bu talimat yerine getirilmedi. Daha sonra Eskişehir'de ikinci bir isimle bağlantıya geçildi, o kişi bu talimatı uyguladı.

Medyanın kararlılığını takdir etmek boynumun borcu.

Bu işin bittiğine şu anda inanmıyorum. Atacağımız adımlar var, rehavete kapılmayacağız. Spekülasyonlara fırsat vermeden bunu noktalayağacağımızı düşünüyorum. Üst akıl çok acımasızca oynuyor. Benim de, başbakanımızın da hataları var.

15 Temmuz gecesi bu ülkeye diz çöktürmek üzere harekete geçenler 16 Temmuz sabahı çok daha kararlı bir Türkiye ile karşılaştılar.

Bizimle de 2010'a kadar uyumluydular. Uyumlu olmadığı tek kişi var o da Erbakan'dı. Gülen ABD'yi bile ele geçirmek istiyor. Üst akıl neyi istiyorsa harfiyen yerine getirecekti. Darbe başarlı olsaydı zil takıp oynarlardı.

'F-16'LAR BOMBA YÜKLÜ OLSA...'

Darbe girişiminin yaşandığı gece İstanbul'a iniş yaptıktan sonra konuk evinde bir kriz masası oluşturuldu. Üstümüzdeki geçen F-16'lar bomba yüklü olsa bırakırlardı.

Liderlerin Yenikapı buluşmasından memnuniyet duyuyorum. Yarın saat 17.00'de herkesi Yenikapı'ya bekliyorum.

HDP YENİKAPI'YA NEDEN DAVET EDİLMEDİ?

Darbe ile terörü ayrı tutmam. PKK ile FETÖ'yü ayrı kefeye koymam. Böyle bir örgütle işbirliği yapanı davet etmem. (HDP'yi) Davet edersem, gazilere, şehitlere bunu anlatamam.

Ben cumhurbaşkanı olduğumda yaver istemedim. Yaver olmasına rağmen korumalarımla hareket ederdim"

KÖŞKÜN DUVARLARI ÜSTÜNE AĞIR SİLAHLAR KONULDU

Erdoğan'ın gazetecilerle buluşmasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Enerji Bakanı Berat Albayrak da yer aldı.

Buluşmada dikkat çeken bir ayrıntı da, alınan olağanüstü güvenlik önlemleriydi. Tarabya Köşkü'ne çıkan Kalender Caddesi'ni kullanan sürücülerin kimlik kontrolleri yapıldıktan sonra geçişlerine izin verildi. Özel harekat polisleri ve çevik kuvvet polisleri Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi'nin çevresinde nöbet tuttu.

Ayrıca Tarabya Köşkü'nün önünde de Özel Harekat Polisleri'nin kullanımına verilen, uçaksavar ve ağır makinalı silahların bulunduğu 'ejder yalçın' tipi zırhlı muharebe araçları vardı. Köşkün girişindeki duvar üzerine de ağır silahların konulduğu görüldü. Köşk önünde bekleyen gazetecilerin araçları ve canlı yayın araçları Cumhurbaşkanlığı bomba arama köpekleri tarafından tek tek arandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »