Erdoğan Demirören vefat etti

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören hayatını kaybetti. Demirören için 10 Haziran Pazar günü Fatih Camii'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlenecek. Demirören daha sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

8 Haziran 2018 Cuma 19: 2
Erdoğan Demirören vefat etti
Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören vefat etti.

Florence Nightingale Hastanesi Başhekimi Özgür Şamilgil Erdoğan Demirören’in bugün hayatını kaybettiğini açıkladı. Şamilgil şunları söyledi:

"Değerli basın mensupları burada size acı haberi vermek üzere toplanmış bulunuyoruz. İşinsanı Erdoğan Demirören bugün 11:53 itibariyle aramızdan ayrılmıştır. Bir süredir solunum yetersizliği nedeniyle tedavi altında olan sayın Erdoğan Demirören, ailesinin yakın ilgi ve alakası hastanemizin personelinin yoğun çabalarıyla bugüne kadar ızdırap çekmeden yaşamını sürdürmüştür. Bugün itibariyle tüm ülkemize, yakınlarına, başsağlığı diliyoruz.

31 Mayıs 2018 itibariyle hastanemiz yoğun bakımına kendisi alınmıştır. Solunum yetersizlik nedeniyle tıbbi destek ve tedavisi sürdürülmüştür."

MEHMET SOYSAL: ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE VE DEMİRÖREN AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ?

Demirören Medya Grup Başkanı Mehmet Soysal ise şu açıklamayı yaptı: "Cenaze töreniyle ilgili gerekli açıklamayı resmi olarak da yapacağız ama pazar günü öğle namazını müteakip Fatih Camisi’ni düşünüyoruz. Ülkemize, milletimize ve Demirören ailesine baş sağlığı diliyoruz."

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Erdoğan Demirören'in cenaze programı belli oldu. Erdoğan Demirören için 10 Haziran Pazar günü Fatih Camii'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlenecek. Demirören daha sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

TÜRK ÖZEL SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ İSİMLERİ ARASINDA YER ALDI

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Erdoğan Demirören, enerjiden sanayiye, medyadan turizme,  eğitimden gayrimenkule kadar geniş bir yelpazede yürüttüğü faaliyetlerle Türk özel sektörünün öncü isimleri arasında yer aldı.

Solunum yetersizliği nedeniyle 31 Mayıs'tan bugüne tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybeden Erdoğan Demirören, 28 Ağustos 1938'de Bursa’nın İnegöl ilçesinde doğdu. Orta öğretimini Saint Benoit Lisesi’nde tamamlayan Demirören,  1956-1957 döneminde Beşiktaş ve Emniyet’te profesyonel futbolcu olarak yer aldı.

Demirören, Sirkeci’de oto yedek parça ithalatı ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteren Kolaylık Oto'nun kurucusu babası Şükrü Demirören'in  1957 yılında vefat etmesi üzerine genç yaşta aile işlerini devraldı.

Türkiye’de likid petrol gazı (LPG) dağıtımı yapan ilk şirket  Milangaz'ı 1972'de satın alan, 1978'de Demirören Tüp İmalat Fabrikasını kuran  Demirören, bunun yanı sıra Likidgaz ve Mutfakgaz gibi markalarla da enerji  sektöründe yer aldı. Demirören Holding 1996'da Dem-Al adlı Türkiye'nin ilk otogaz  firmasını bünyesine kattı.

FARKLI SEKTÖRLERDE YATIRIM YAPTI

Bugün birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Demirören Holding  bünyesinde Ata Eğitim Kurumları, Demirören Enerji, D Mermer, Taksim Gayrimenkul  Yatırım, Nemrut Liman İşletmesi, Eskidji İnşaat-Gayrimenkul, Zeyport Liman  İşletmesi, Lidya Yapı, Milan Petrol (MOIL) yer alıyor.

1992 yılından beri uluslararası enerji şirketi Total bünyesinde  Türkiye’de faaliyet gösteren Total Oil Türkiye de Nisan 2016'de devir alım süreci  tamamlanarak Demirören Holding kuruluşu oldu.

Demirören, 2011 yılında Miliyet ve Vatan gazetelerini satın aldığı  Doğan Holding ile Mart 2018'de yeniden masaya oturarak, aralarında Hürriyet,  Posta, DHA, D-Smart, Fanatik, Kanal D ve CNN Türk'ün de bulunduğu Doğan Yayın  Grubu'nun tamamını satın almıştı.

Erdoğan Demirören, perşembe günü Hürriyet Gazetecilik ve  Matbaacılık'ın olağanüstü genel kurul toplantısında yönetim kurulu başkanlığına  seçilmişti.

Tülin Demirören ile evli olan Erdoğan Demirören'in Yıldırım, Meltem ve Tayfun olmak üzere 3 çocuğu bulunuyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »