Erdoğan: Döktükleri kanda boğulacaklar

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İl Başkanlığı'nın iftarında konuştu.

19 Temmuz 2014 Cumartesi 5:47
Erdoğan: Döktükleri kanda boğulacaklar
İsrail eninde sonunda kendi döktüğü kandan boğulacaktır. Buna yürekten inanıyoruz. Amaİsrail'in zulmüne, cinayetlerine ses çıkarmayan dünyadaki her bir ülke, her bir toplum da bu kara lekeyi sonsuza kadar alnında taşımaya mahkum olacaktır.BM'nin Gazze'ye karşı suskunluğu kendi meşruiyetini zedeliyor.

İsrail BM'nin kararlarını istediği gibi çiğniyor ve bildiğini okumaya devam ediyor.
BM kararlarının hiç birini uygulamıyor İsraili cesaretleniyor. BM Gazze'de ölen her masumun katline ortak oluyor.
Biz oradaki insanlarla aramızdaki kardeşliğin hukukunu yerine getiriyoruz, sırtımızı asla dönmeyiz.
Bizim aktif tutumumuz hırçımlığından kaynaklanmıyor biz vicdanımızın sesini dinliyoruz.
Çok istisnai meseleleri saymazsanız milletimiz Suriyeli kardeşlerine gerekli hoşgörüyü gösteriyor.
Ortadağu'da kardeşlerimiz arasındaki husumet Gazze'de ölen çocuklarımız kadar içimizi acıtıyor.Mısır'da halkın oylarıyla işbaşına gelmiş iktidarın devrilmesi, insanların sokak ortasında katledilmesi inanın içimizi acıtıyor. Filistinli tarafların hala muhabbetle kucaklaşamamış olması bizi burada derinden yaralıyor. Kardeşilk kalesini kimse yıkamaz. Filistin'de tarafların uzlaşma sürecini takip ediyor başarılı sonuçlar alındığında çocuklar gibi seviniyoruz.
Türkiye'de seçimlerin iki zihniyet arasında geçtiğini görebilirsiniz. Biz yeni Türkiey derken diğerleri eski Türkiye diyorlar. Biz Filstin'n yanında dururken diğerleri sessiz kalıyorlar. Biz bağımsız Tüğrkiye derken diğerleri bağımlı kalmayı zorluyorlar. Biz 2023, 2053, 2071 derken diğerleri 1940'ları özlüyorlar. Biz aydınlık derken diğerleri beslendikleri karanlıkları savunuyorlar. Eski Türkiye'nin medyası bu ittifakta saf tuttular. İhanet şebekesi Pensilvanya bu safın akıl hocası oldu. Bu şer ittifakını Türjkiye'de başarı olma ihtimali yoktur. Eski Türkiye'nin kapıları kapanmıştır. 10 Ağustos'ta inşallah bir kez daha yeni Türkiye kazanacaktır. İnanın 10 Ağustos'ta öncü Türkiye kazanacak. Türkiye olarak önümüzdeki haftalar içinde bir çok bayramı birarada yaşamak istiyoruz. Ramazan Bayramı'na umutlarla ulaşmak bayramı bayram gibi idrak etmek istiyoruz.

Mahmud Abbas'ın konuşmasından satır başları...
-Mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
-Biz topraklarımızda kalmaya devam edeceğiz.
-Maalesef Gazze öldürülmeye alıştı. Son 7 yılda 3. kez Gazzeliler ölüme mahkum edilmiş durumdalar.
-Başbakan şu anda bizim birinci derecede isteğimiz akan kanın durması.  
-Biz öncelikli olarak ateşkesin sağlanmasını istiyoruz arkasından da diğer koşulları birlikte konuşmak istiyoruz.
-Biz BM'nin acziyetini biliyoruz. Buna rağmen meselyi güvenlik konseyine taşımayı kararlaştırdık. Biz 66 yıldır devam edecen saldırıların durdurulmamasından dolayı genel kurula uluslarası himaye sağlanması için başvuruda bulunduk. Bizim tüm dünayadan beklentimiz akan kanların durması için çalışılması.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »