Erdoğan: Esed devlet terörü estirmiş bir teröristtir

Tunus Lideri ile orta basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Suriye'de Esed ile yürümek mümkün değildir. Esed devlet terörü estirmiş bir teröristtir. 1 milyon kişi öldürdü"dedi.

27 Aralık 2017 Çarşamba 17:13
Erdoğan: Esed devlet terörü estirmiş bir teröristtir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika turunun son durağı olan Tunus’ta  Cumhurbaşkanı Beji Kaid Essibsi ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görüşmede iki ülke ilişkileri ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Essibsi, ikili görüşmenin ardından heyetlerarası görüşmeye başkanlık etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Lideri essibsi ortak basın toplantısı düzenledi. Suriye'deki savaşla ilgili konuşan Erdoğan, "Suriye'de Esed'le yürümek kesinlikle mümkün değil, o bir teröristtir" ifadesini kullandı. 

"Kara gün dostu Türkiye’nin her zaman Tunus’un yanında olduğunu ifade etmek istiyorum" Erdoğan'ın konuşmasınnı satır başları şöyle: Tunus'taki siyasi geçiş bölgeye ilham oldu. Bölge sorunlarını birlikte ele aldık. Türkiye daima Tunus'un yanında olacaktır. Ekonomide işbirliğinini daha da geliştirmek istiyoruz. Tunus'un ekonomik gelişimi ve kalkınmasını kendimizden ayrı görmüyoruz. Tunus'un kalkınması Türkiye'nin kalkınmasıdır. Ticaretin dengeli bir şekilde arttırılması konusunda mutabık kaldık. Türkiye Tunus'ta devam eden işbirliğini artırmaya hazırdır.

Bölgesel gelişmeler kapsamında başta Kudüs  olmak üzere uluslararası gündemdeki birçok meselede (Tunus'la) aramızda benzer  görüşler var. Bu benzer görüşler de bizim aynen bayrağımızdaki birlik gibi burada  da birliğimizi ortaya çok açık, net ortaya koyuyor. Demek ki 'tek bayrak', böyle  bir durum söz konusu. Temennim odur ki bu, ruhlarımızın da dışa yansıması  olsun.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »