20 Haziran 2018, Çarşamba

Erdoğan galibiyetten sonraki ilk konuşmasını yaptı

Başbakan Erdoğan Üsküdar Kısıklı’daki konutundan ayrıldı. Halkın büyük sevgi gösterisinde bulunduğu Erdoğan, Haliç Kongre Merkezindeki seçim koordinasyon merkezine giderek vatandaşlara seslendi. Erdoğan ''asıl konuşmamı genel merkezimizde yapacağım'' dedi.

11 Ağustos 2014 Pazartesi 3:41
Erdoğan galibiyetten sonraki ilk konuşmasını yaptı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Üsküdar Kısıklı’daki konutundan ayrıldı. Halkın büyük sevgi gösterisinde bulunduğu Erdoğan, Haliç Kongre Merkezindeki seçim koordinasyon merkezine giderek vatandaşlara seslendi. Erdoğan ''asıl konuşmamı genel merkezimizde yapacağım" dedi.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Sevgili kardeşlerim sevgili İstanbullular sizlere şöyle bir teşekkür yapmak üzere huzurlarınızdayım. Zira asıl konuşmamı genel merkezimizde yapacağım. 9 buçuk 10 gibi Ankara’da konuşmamı yapacağım ve burada süratle havaalanına geçip Ankara’ya intikal etmemiz lazım. Ankara’ya gidene kadar zaten yüzde 100 sandıklar açılmış olsun neticeyi de buna göre inşallah almış olalım. Şu anda henüz maçın daha uzatmalarını oynuyoruz. Daha henüz bitmiş değil. İnşallah hakem son düdüğü tabi ki YSK kararıyla açıklayacak ama tribünler de bir şeyin kararını erir. Ve milletimiz malum 5  Temmuz’da çıktığımız yolculukta bugün sandıklarda iradesini ortaya koydu. Şu anda da yüzde 97 gibi sandıkların neticesini almış vaziyetteyiz. Yüzde yüz olarak neticeyi aldığımız anda o zaman milletimizle inşallah genel merkezimizin balkonundan seslenerek kucaklaşacağız. Ben dualarınızı bekliyorum. Maltepe’de söylediğim gibi hakkınızı helal edin diyorum. Biz de bu yolda milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Vatanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Daha ileri bir demokrasiyi onun standartlarını ülkemizde egemen kılmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Çözüm sürecini ülkemizde egemen kılmak için koşturacağız. Gencinden kadınlarımızdan tüm beyefendi kardeşlerime kadar hepsine teşekkür ediyorum."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »