19 Temmuz 2018, Perşembe

Erdoğan: Gecikemeyiz, hazırlıklarını yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen iftar programında konuştu.

15 Haziran 2017 Perşembe 22: 0
Erdoğan: Gecikemeyiz, hazırlıklarını yapıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Bugün bölgemizde yaşanan çatışmaların ve ortaya çıkan büyük yıkımın da gerisinde aynı oyun vardır. Benzer bir niyetin ülkemiz için de geçerli olduğu açıkça görülmektedir. Özellikle son 4 yıldır kesintisiz bir şekilde maruz kaldığımız saldırıların tesadüf olmadığını daha sonra yaşanan gelişmeler ortaya çıkarmıştır.

ÜLKEMİZ KISKANILDIĞI İÇİN SALDIRILAR DEVAM EDECEKTİR 

Ülkemizin bütünlüğü milletimizin birliği devletimizin bekası uğruna bugüne kadar yaptığınız tüm hizmetler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Siyasi sosyal ekonomik fay hattımıza yönelik saldırıların bundan sonra da devam edeceği açıktır zira kıskanılan bir ülkeyiz bbir milletiz. Bu yüzden ülkemizin güvenlik konseptinde güçlü bir değişiklik yapmamız şart olmuştur.

Bugün bölgemizde yaşanan çatışmaların ve ortaya çıkan büyük yıkımın da gerisinde aynı oyun vardır. Benzer bir niyetin ülkemiz için de geçerli olduğu açıkça görülmektedir. Özellikle son 4 yıldır kesintisiz bir şekilde maruz kaldığımız saldırıların tesadüf olmadığını daha sonra yaşanan gelişmeler ortaya çıkarmıştır.

 BU MİLLET İSTERSE YAPAR 

Fırat Kalkanı harekatı bu kapsamda ne kadar isabetli ve netice verici olduğunu bize göstermiştir. Bu vesile ile silahlı kuvvetlerine şahsım ve milletim adına ayrıca teşekkür ediyorum. Bu millet demek ki isterse yapar. Öyleyse gecikme olmadan bir çok şeyi yapmamız gerekiyor. Gecikemeyiz adımları anında atmamız lazım. Şimdi bu oyunu tüm sınırlarımız boyunca işlemez hale getirmenin çalışmalarını yapıyoruz.

TÜRKİYE'NİN BÜYÜME HIZI DEVAM EDECEK 

Yüzde 5 büyüme bütün oyunları bozmuştur. Bu böyle devam edecek ben buna inanıyorum. İstihdam rakamları açıklandı. Yüzde 1 işsizlik düşmüştür. Önümüzde mevsimsel çalışmalardan kaynaklı işsizlik daha da düşecektir. Türkiye büyümeye devam edecek. Onlar bizim için kapılar kapandı zannettiği dönemde bize daha fazla kapılar açıldı. Farklı bir çok şey üreteceğiz. Çatıştırmaya yönelik girişimlerde bu başarısızlığın devamını sağlayalım bunu başarmamız lazım. Büyük ölçüde de başarısız oldular. Bölücü örgütün çukur eylemlerinde FETÖ ve çukur siyasetinde milletimizin gösterdiği feraset takdire şayandır.

GÖZLERİ OLUP GÖRMEYEN, KULAĞI OLUP DUYMAYANLAR VAR 

Parlamentoda bakıyorum biri konuşuyor ve diyor ki bu iktidar DEAŞ'ı terör örgütü olarak görmemiştir. El insaf. Şu anda DEAŞ'a gerek Suriye'de gerekse ülkemizde DEAŞ'a en ağır kaybı verdiren ülke Türkiye ve bu iktidar olmuştur. Gerek ben,, gerek başbakanımız miletvekili ve bakan arkadaşlarımız DEAŞ'ın terör örgütü olduğunu hepimizin sözlerini herkes çok iyi biliyor. Ama kulağı var duymuyor. Biz yeter ki erkler olarak hedeflere ulaşma kararlılığımızı koruyabilelim.

BAZI ADIMLAR ATMAK İSTEYENLER 138. MADDE'Yİ İYİ OKUSUN 

Milletimiz 15 Temmuz'da olduğu gibi bugün yine bir şahlanış içerisindedir. Bir taraftan hukuka saygı denilip ondan sonra hukuku çiğnemek yoluna gitmek kimseye bir şey kazandırmaz. Bir taraftan yasalara uymalıyız deyip öte taraftan bir çok yerden dolaşıp yasaları ayaklar altına almak kimseye bir şey kazandırmaz. Bu alanda hukukta yasalarla ilgili bir çok alanda adım atmak isteyenler Anayasa'nın 138. maddesini hiç bir zaman unutmasınlar. Onun için herkes konumunu iyi bilsin ve o konumunda oradan bir güç alarak bir yerlere baskı yapma yoluna gitmesin. Sorumluluğumuz sadece kendimize ve başında olduğumuz kuruma değil asıl sorumluluk gelecek nesillere iyi bir gelecek bırakma sorumluluğudur.

BENİM POLİSİM VAR, HANS MI BENİ KORUYACAK? 

ABD'de benim korumalarım için tutuklama kararı çıkartmışlar. Bunlar beni korumak için benim yanımda gelmeyecek mi? Amerika'nın Hans'ı mı George'u mu beni koruyacak? Biz oralara gittiğimizde hayır illa biz kendi polisimizi oturtacağız. Yok benim polisim var diyorum yok istemeyiz diyorlar. Bunun çeşitli hukuki siyasi mücadelesini vereceğiz. İsimlerimizi tarihe altın harflerle yazdırmak da suya yazdırıp kaybolup gitmesi de bizim elimizdedir.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »