18 Haziran 2018, Pazartesi

Erdoğan için "gül kokulu" miting

AK Parti İzmir teşkilatları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 Ağustos Cumartesi günü yapacağı mitinge hazırlanıyor

17 Temmuz 2014 Perşembe 22:43
Erdoğan için "gül kokulu" miting
AK Parti İzmir teşkilatları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 Ağustos Cumartesi günü yapacağı mitinge hazırlanıyor.
Mitingin bayramdan hemen sonra yapılacak olması ve köylünün tarlada çalışması nedenleriyle katılımın düşük olma ihtimaline karşı yöneticiler teşkilatı alarma geçirdi. Katılanlara logolu tişört ve şapka dağıtılacak, İzmir'in sıcağına karşı gül kokulu su püskürtülecek.

İzmir'de son mitingi yerel seçim öncesi 16 Mart'ta yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu kez 2 Ağustos Cumartesi günü cumhurbaşkanı adayı olarak seçmenin karşısına çıkacak. Erdoğan, saat 17.00'da Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda konuşacak. AK Partili yöneticiler, mitingin bayramdan hemen sonra yapılması, köylünün tarlada çalışması nedenleriyle katılımın düşük olmaması için teşkilatları alarma geçirdi. İlçe başkalarına "En yüksek katılımı sağlayın" talimatı veren yönetim, her ilçeden ücretsiz otobüsler kaldırılacak. AK Parti İzmir Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Özgür Hızal, katılımın yüksek olması için parti üyelerinin cep telefonlarına kısa mesaj gönderdiklerini belirterek, kentin işlek cadde ve sokaklarına, köprülere, alt ve üst geçitlere, bulvarlara ayaklı pano ve afiş asacaklarını, gazete radyo ve yerel televizyonlara ilan vereceklerini, sesli araçlarla anons yapacaklarını söyledi. 

Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, sırtı Alsancak Limanı'na yüzü Cumhuriyet Meydanı'na dönük olarak seçim TIR'ından İzmirliler'e seslenecek. Alan, parti bayraklarıyla süslenecek. Alana 100 seyyar tuvalet konacak, denizde tekneler bulunacak. Seçmene, üzerinde Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı kampanyasında kullandığı logonun basılı olduğu tişört ve şapka dağıtılacak. İzmir sıcağına karşı 100 bin adet pet suyun yanısıra miting alanına dolduracak kalabalığın üzerine gül kokulu su püskürtülecek. Her katılımcıya elinde taşıması için Türk bayrağı verilecek. 

Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı seçimi için İzmir'de miting de dahil 1.5 milyon liralık bütçe hazırlandı. İzmir'de 110 duvar ve bina, Erdoğan için giydirilecek. Yerel seçimden 2.5 milyon lira borçla çıkan partinin, cumhurbaşkanlığı kampanyasının yükünün de yeni oluşturulacak il yönetiminin sırtına bineceği öğrenildi.
 
Elif DEMİRCİ/İZMİR (DHA)
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »