21 Mayıs 2018, Pazartesi

Erdoğan: Sanatçı Kimsenin Kölesi Değil

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Şanlıurfa'daki mitingde Vizyon Toplantısı'na katılan ünlülere yönelik eleştiriler ilişkin, "Sanatçı kimsenin kölesi değil." dedi.

14 Temmuz 2014 Pazartesi 2:58
Erdoğan: Sanatçı Kimsenin Kölesi Değil
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'daki mitingde yaptığı konuşmasında, Vizyon Toplatısı'na katılan ünlülere yapılan eleştirilere ilişkin, "Sanat kimsenin elinde sanatçı kimsenin kölesi değil. Sanatçı dostlarıma, kardeşlerime sesleniyorum. Size bu hakaretleri yapanların hepsi o hakaretleriyle başbaşa kalacaktır. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Spor, fikir dünyası, medya kimsenin tekelinde değil" dedi.

İşte Erdoğan'ın Şanlıurfa'da yaptığı konuşmasından satırbaşları:

"EDEPSİZCE LİNÇ ETMEYE ÇALIŞIRLAR"

"Şimdi ne yapıyorlar, Vizyon Toplantımıza katılan sanatçılara sosyal medyadan linç uyguluyorlar. Bu CHP, bu HDP bütün bunlar hep bilirkte. MHP hepsi birden."

"Bir sanatçı, cumhurbaşkanı adayının toplantısına gelirse, onu alçakça edepsizce terbiyesizce linç etmeye çalışırlar."

"Bu devirler geçti. Sanat kimsenin elinde, sanatçı kimsenin kölesi değil. Sanatçı dostlarıma, kardeşlerime sesleniyorum. Size bu hakaretleri yapanların hepsi o hakaretleriyle başbaşa kalacaktır. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Spor, fikir dünyası, medya kimsenin tekelinde değil."

"BİR ZAMANLAR AHMET KAYA VARDI"

"Kardeşlerim malum bir zamanlar Ahmet Kaya vardı. Ahmet Kaya'ya ödül töreninde çatal tabak ellerinde ne varsa onları fırlattılar. Onlar da sanatçıydı. Orada yazar vardı, düşünür vardı. Ahmet Kaya mutfaktan kaçırıldı. Fransa'da hayata gözlerini yumdu. O Ahmet Kaya ki özgürlük mücadele veren bir insandı. Ben de cezaevine giderken beni uğurlamaya gelen bir insandı. Kazlıçeşme'de adıma yapılan o törene o da katılmıştı. Şarkılarıyla o da olmuştu. Bunları birlikte yaşadık."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »