20 Haziran 2018, Çarşamba

Erdoğan, Trump ve Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Trump ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile peşe peşe görüşmeler yaptı. Görüşmelerin ardından açıklamalar geldi. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada iki liderin Katar sorununu konuştuğu dile getirildi. Kremlin'den yapılan açıklamada ise Erdoğan ve Putin'in Suriye konusunu ele aldığı belirtildi.

30 Haziran 2017 Cuma 19:25
Erdoğan, Trump ve Putin ile görüştü
AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal  şu açıklamayı yaptı: "Sayın Genel  Başkanımız, Trump'la yapacağı telefon görüşmesi için Merkez Karar ve Yönetim  Kurulu toplantımızın başkanlığını Sayın Genel Başkan Vekilimiz, Başbakanımız  Sayın Binali Yıldırım Bey'e bırakarak görüşmeyi yapmak için Külliye'ye geçti ve  Trump'la yapılan görüşme az önce sona erdi" dedi.  Erdoğan'ın Trump  ile 40 dakika görüştüğü belirtildi. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada iki liderin Katar krizini görüştüğü ve sorunun nasıl çözüleceğini konuştukları belirtildi. 

ERDOĞAN PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet  Başkanı Vladimir Putin, Suriye meselesinin çözümüne yönelik iş birliğinin önemini  vurguladı, Astana görüşmelerine değindi, G-20 Zirvesi'nde yüz yüze görüşme  konusunda mutabık kaldı. 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile bugün bir telefon görüşmesi  gerçekleştirdi.

Görüşmede, Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Suriye'deki son gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Suriye  meselesinin çözümüne yönelik iş birliğinin önemine dikkati çeken iki lider,  Astana görüşmelerine değindi.

Erdoğan ve Putin, Hamburg'ta düzenlencek G-20 Zirvesi'nde yüz yüze  görüşme konusunda mutabık kaldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »