24 Mayıs 2018, Perşembe

Erdoğan'a Soma'da protesto

Başbakan Erdoğan'a belediye çıkışında tepki!

14 Mayıs 2014 Çarşamba 7: 0
Erdoğan'a Soma'da protesto
Bir grup vatandaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Soma Belediyesi çıkışında tepki gösterdi. Vatandaşlar "Hükümet istifa" şeklinde slogan attı.

Başbakan Erdoğan, kendisini bekleyen vatandaşlara seslenirken, yaklaşık 100 metre uzakta bir gencin protesto sloganları attığı duyuldu.

Başbakan'ın korumaları bu gence müdahale edip gözaltına aldı. Bunu gören başka bir genç de polislere tepki gösterince, belediyeye yaklaşık 200 metre uzaklıktaki grup da protestolara katıldı. Polisin sert tepkisine bazı vatandaşlar da tepki gösterince, olayın boyutu büyüdü.

Bu sırada konuşmasını bitirip aracına binen Başbakan Erdoğan protestocuların bulunduğu yerde durup aracından indi. Ancak bu sırada 'Başbakan istifa' diye bağıranlar oldu. Bunun üzerine yakın korumalarıyla Özel Harekat polisleri protestoculara ve olayları görüntüleyen gazetecilere müdahale etti, tartakladı. 

Protesto sırsında göstericiler İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya da tepki gösterip üzerine doğru yürümesi dikkati çekti. Başbakan Erdoğan bu sırada bir iş yerine girip kısa süre kaldıktan sonra ayrıldı.

Sosyal medyada Başbakan Erdoğan'ın makam aracına güçlükle bindiği, aracın öfkeli halk tarafından tekmelendiği iddia ediliyor. 

Başbakan Erdoğan'ı protesto eden 8 işçi yakınının gözaltına alındığı yönünde bilgiler paylaşılıyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »