23 Haziran 2018, Cumartesi

Erdoğan'dan Aydın Doğan'a ağır gönderme

11. Muhtarlar buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Doğan tarafından kendisine gönderilen mektubu değerlendirerek, "Tayyip Erdoğan'a oradan mektup göndermene filan da gerek yok. Senin o gönderdiğin mektupların da kıymeti harbiyesi yok" dedi.

29 Eylül 2015 Salı 15:41
Erdoğan'dan Aydın Doğan'a ağır gönderme

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da 11. Muhtarlar buluşmasında açıklamalarda bulunuyor. Dün gece 30 teröristin öldürüldüğünü ifade eden Erdoğan, operasyonların devam edeceğini, mühimmat depolarının patlatıldığını ve bunun da süreceğini söyledi.

"DURMADAN DEVAM EDECEĞİZ"


"Dün gece 30 terörist öldürüldü. Durmadan devam edeceğiz. Bunların taziye evi adı altında mühimmat depoları var. Biz oraları da yerle yeksan ediyoruz. ÇÜnkü buralarda esnafımızı çağırıp haraca bağladıkları, paralarını aldıkları birçoğunuzun malumudur buna göz yumamayız. Bunlar son çırpınışlardır. Bunun da sonuna kadar giderek milletimiz ve şehitlerimiz adına bunun hesabını sormaya devam edeceğiz." Erdoğan'ın konuşmasından satır başları; "Kongre merkezimizi yakında açıyoruz. Bizden sonra gelenlerin daha iyi hizmetler vermesini bekliyorum. Teröristlerle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bir kez daha şehitlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.
Yurt içi ve yurt dışında operasyonlar aralıksız devam ediyor. Bunların sözde şehitlikleri varmış ya. Bunların altında mühimmat depoları varmış. Bunların hepsini yerle yeksan ettik.

Dün gece 30 terörist öldürüldü. Durmadan devam edeceğiz. Bunların taziye evi adı altında mühimmat depoları var. Biz oraları da yerle yeksan ediyoruz. ÇÜnkü buralarda esnafımızı çağırıp haraca bağladıkları, paralarını aldıkları birçoğunuzun malumudur buna göz yumamayız. Bunlar son çırpınışlardır. Bunun da sonuna kadar giderek milletimiz ve şehitlerimiz adına bunun hesabını sormaya devam edeceğiz.
JAPON BAYRAĞI VAR TÜRK BAYRAĞI YOK

Terör örgütü Türk'ü Kürt'e, Kürt'ü Türk'e düşman etme gayesiyle hareket ediyor. Terör örgütünü arkasına alanlar, siz hendek kazmaktan başka ne yaptınız bu ülkede? Terör örgütü yerli değildir, bu ülkenin ve bu milletin asla bir parçası değildir.

Hamburg'da toplantı yapıyorlar. Japonya'nın bayrağı asılı ama orada Türk bayrağı yok. Hani sizin bayrakla sorununuz yoktu, kimi aldatıyorsunuz? Sizin milletle de sorununuz var, bayrakla da sorununuz var, vatanla da sorununuz var, devletle de sorununuz var. Eylemleri ve söylemleriyle terör örgütünü sütre olanlar, canileri gizlemeye çalışanlar taşıdıkları kimlik ne olursa olsun, yerli de olamazlar, milli de olamazlar. Aynı şekilde terör örgütüne destek veren yayın organlarının sahipleri de bu tavırlarıyla yerli olmadıklarını gösteriyorlar.

"HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORLAR"

Umutlarını terör örgütüne bağlamış olanların da yavaş yavaş hayal kırıklığı yaşadığını görüyoruz. Milletimiz terörle mücadelede devletinin yanında olduğunu her geçen gün daha güçlü şekilde gösteriyor.

"PİŞMAN EDECEK GÜÇTE OLDUĞUMUZU HERKES BİLMELİDİR"

Türkiye kendine uzanan her dost elini kavrayacak samimiyettedir. Ancak bu devletin kendisine silah doğrultanlara da cürretine pişman edecek güçte olduğunu herkes çok iyi bilmelidir. Biz ülke yönetimini devraldığımızda insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını kendimize uslup edindik.

AYDIN DOĞAN'IN MEKTUBUNA CEVAP

Erdoğan Aydın Doğan tarafından kendisine gönderilen mektubu değerlendirerek, "Tayyip Erdoğan'a oradan mektup göndermene filan da gerek yok. Senin o gönderdiğin mektupların da kıymeti harbiyesi yok" dedi.

Erdoğan, "Ben bir Conrad meselesi anlatmıştım. Conrad'da bana söylediklerini anlatmıştım. Bunların hepsini inkar ediyor. Şimdi ne kadar hayırlı oldu. Bu inkar etti, bütün kirli çamaşırları şimdi her taraftan piyasaya dökülmeye başladı mı  Her şeyleri A'dan Z'ye... Bu ülkeyi, bu devleti nasıl soyup soğana çevirdiklerine dair her şey şimdi piyasaya dökülmeye başladı mı  Herkes açıklamaları yapıyor mu  Sen busun. Kimin bu ülkede dürüst, kimin dürüst olmadığına zaten bu millet şahittir. Tayyip Erdoğan yalandan en fazla kaçınan insandır. Ama siz bütün hayatınızı yalan üzerine inşa ettiniz. Şimdi de 'ben böyle demedim' diyorsunuz, işte eserleriniz ortada ve herkes çıkıp sizin nerede neler yaptığınızı, nasıl yaptığınızı ortaya koyuyorlar" ifadelerini kullandı.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »