25 Haziran 2018, Pazartesi

Erdoğan'dan başbakana gönderme

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan konuşmasında "Müslüman, Hırıstiyan ayrımı yapmadan mültecilere kapımızı açtık" diyerek Macaristan Başbakanı Orban'a gönderme yaptı.

5 Ekim 2015 Pazartesi 18:33
Erdoğan'dan başbakana gönderme
Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk Rusya'nın hava sahası ihlalini endişe verici olarak nitelendirdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

"Konumuz mültecilerdi. Hiçbir ayrım yapmadan herkese kapımızı açtık" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan  "Hristiyan olmayan mülteciler köklerimizi tehdit ediyor" diyen Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a gönderme yaparak Türkiye'ye gelenleri göndermedik. 2 milyondan fazla mülteci var. Bunlar Müslüman, Hırıstiyan ve ezidi diye ayrım yapmadık.  dedi.

Şu ana kadar harcadığımız miktar 7.8 milyar dolardır. Bize gelen yardım ise 410 milyon dolardır.

Avrupa'nın tamamındaki göçmen sayısı 250 bin kadar. Biz yılbaşından bu yana sahillerimizden topladığımız insan sayısı 60 bin.

Türkiye insani duruşunu ortaya koymuştur.

Mücadelemiz belli bir etnik gruba karşı değildir.

Demokratik kazanımlardan asla geri dönmeyeceğiz.

Mülteci krizinin sebebinin Esed rejimi olduğunun bilinmesini isterim. Eğer mülteci sorununu engellemek istiyorsak atılması gereken 3 adım var. Bunun bir tanesi eğit-donattır. 2. terörden arındırılmış bölgedir. 3.'sü de uçuşa yasak bölgedir.

Avrupa'nın tamamındaki göçmen sayısı 250 bin kadar. Biz yılbaşından bu yana sahillerimizden topladığımız insan sayısı 60 bin.

Türkiye insani duruşunu ortaya koymuştur. Mücadelemiz belli bir etnik gruba karşı değildir. Demokratik kazanımlardan asla geri dönmeyeceğiz.

Mülteci krizinin sebebinin Esed rejimi olduğunun bilinmesini isterim. Eğer mülteci sorununu engellemek istiyorsak atılması gereken 3 adım var. Bunun bir tanesi eğit-donattır. 2.si terörden arındırılmış bölgedir. 3.'sü de uçuşa yasak bölgedir.

Bizim 911 km Suriye sınırımız var. 350 km Irak sınırımız var. Burada tehdit altında olan ülke biziz ve bütün bunlar karşısında da ülkemize gelen sığınmacılara kapımızı kapatmadık. Burada bir şey daha vurgulamak istiyorum; Avrupa ülkeleri PKK terör örgütünü terör örgütü olarak kabul ettiği halde bazı ülkelerin bunu es geçiyor.

PYD'de PKK gibi bir terör örgütüdür ve beraber çalışmaktadır. Bu noktada iyi terörist kötü terörist ayrımı yapılamaz. DAİŞ'te terör örgütüdür PKK, PYD'de terör örgütüdür.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »