25 Nisan 2018, Çarşamba

Erdoğan'dan BM'ye sert tepki!

Cumhurbaşkanı, 69. BM Genel Kurulu'nda konuştu

25 Eylül 2014 Perşembe 6:15
Erdoğan'dan BM'ye sert tepki!
Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

Çocukların öldüğü ve öldürüldüğü bir dünyada, hiç kimse masum değildir, hiç kimsenin can güvenliği yoktur, hiç kimse de sürdürülebilir barış ve refah içinde olamaz.
Çocukların öldürülmesine, masum kadınların alçakça katledilmesine, halkın oylarıyla gelmiş iktidarların silah ve tanklarla devrilmesine seyirci kalanlar, sessiz kalanlar, tepkisiz kalanlar, bu insanlık suçuna alenen ortak olmaktadır.
Barış, huzur ve istikrar için Türkiye Irak halkının yanında olmaya devam edecektir.

ARTIK İCRAAT ZAMANI
Filistin'de çocukların, kadınların, hatta engellilerin katledilmesine dünyanın dikkatlerini çekmeye çalışanları susturmak için, bir takım yaftaların kullanıldığını da ibretle izliyoruz.
İrail Filistin arasında artık icraata ihtiyacamız var artık laf zamanı geçmiştir.

BM'YE SERT TEPKİ
Uluslararası kurumlardan, BM’den umudunu kesen kitleler çaresizlik içinde terörün tuzağına düşüyorlar. BM Güvenlik Konseyi'nde alınan tüm kararlar bakıyorsunuz bir ülkenin iki dudağı arasında. Altını çizerek ifade etmek isterimki 5 ülkenin BM'yi etkisiz hale getirmesi küresel dünyanın kabul edeceği bir şey değildir.
Din adına terör kavramını hiçbir şekilde onaylamıyor ve böyle bir tanımlamanın dinlere yönelik bir saldırı olduğunu savunuyoruz.
Türkiye olarak bölgemizde barış ve refahın tesis edilmesi için yoğun bir çalışma içindeyiz hiç bir ülkenin iç işlerine karışmıyoruz.

SURİYELİ MÜLTECİLER İÇİN 3,5 MİLYAR DOLAR
Suriyeli mülteciler için yaptığımız harcamalar 3,5 milyar doları aşmış durumdadır. Biz bu konuda kimseden yardım almadık.

TÜRKİYE, KATİLLERİN, ZALİMLERİN KARŞISINDA DİMDİK DURACAK
Türkiye teröre destek veren, göz yuman ülke değil, aksine terörle mücadele eden bir ülkedir. Dostlarımız için eşsiz bir dost olmayı sürdüreceğiz. Terörün, zalimlerin, katillerin, özellikle de çocuk katillerinin karşısında dimdik duracak, demokrasi ve refahı daha güçlü, daha cesur şekilde savunmaya devam edeceğiz.
Gururla ifade ediyorum ki Türkiye yaptığı yardımlar ile dünyanın en cömert ülkesi oldu.
2015-2016 yıllarında AB için sizlerin desteklerinizi bekliyoruz.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »