Erdoğan’dan büyükelçilere “direktif” gibi mesaj

Türkiye’nin yurt dışında görev yapan ve bulundukları ülkede devlet başkanını temsil etme özelliğine sahip bulunan bütün büyükelçileri, 8. Büyükelçiler Konferansı çerçevesinde Ankara’ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükelçilere bir öğlen yemeği verecek.

11 Ocak 2016 Pazartesi 22:44
Erdoğan’dan büyükelçilere “direktif” gibi mesaj

Türkiye’nin yurt dışında görev yapan ve bulundukları ülkede devlet başkanını temsil etme özelliğine sahip bulunan bütün büyükelçileri, 8.
Büyükelçiler Konferansı çerçevesinde Ankara’ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyükelçilere bir öğlen yemeği verecek.
Erdoğan’ın,  Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki yemekte Türkiye ile Rusya arasındaki kriz,Suriye’deki iç savaş, Ortadoğu’daki durum konusunda önemli değerlendirmelerde bulunması bekleniyor. Erdoğan’ın, büyükelçilere; dünyadaki mülteci sorunu karşısında insan odaklı yaklaşım ve paralel yapı ile mücadele konusunda da direktif mahiyetinde mesajlar vereceği konuşuluyor.
8. Büyükelçiler Konferansı, 11 Ocak Pazartesi günü Ankara JW Marriott Oteli’nde başladı. Konferans öncesinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile büyükelçiler, Dışişleri Şehitliği ile Anıtkabir’e ziyarette bulundu. Konferansın ikinci günü, 12 Ocak Salı günü yapılacak. Konferansa, Türkiye’nin yurt dışında görev yapan 146 büyükelçisi ile merkez teşkilatındaki yöneticileri katılıyor. Yurt dışında Türk devletini temsil eden bütün büyükelçilerin Ankara’da toplanması, dış politika çerçevesinde yapılacak değerlendirmeler çerçevesinde önem taşıyor.
Toplantının ikinci gününde; Sabah saatlerinde Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ile Yalçın Akdoğan, büyükelçilere kendi görev alanlarıyla ilgili ayrı ayrı birer saatlik sunumda bulunacak.
 
CUMHURBAŞKANLIĞI’NDA BÜYÜKELÇİLERE YEMEK
Büyükelçiler, saat 13.00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gidecek.
Erdoğan, büyükelçilere öğlen yemeği verecek. Erdoğan’ın, yemekte yapacağı konuşmada, kendisini yurt dışında temsil eden büyükelçilere direktif mahiyetinde önemli mesajlar vermesi bekleniyor.  Erdoğan’ın, Türkiye ile Rusya arasındaki kriz, Suriye’deki iç savaş, Ortadoğu’daki durum konusunda önemli değerlendirmelerde bulunacağı dile getiriliyor.
Erdoğan’ın, büyükelçilere; dünyadaki mülteci sorunu karşısında insan odaklı yaklaşım ve paralel yapı ile mücadele konusunda da direktif niteliğinde bir konuşma yapacağı konuşuluyor.
 
NORVEÇLİ BAKAN KONUŞACAK
Cumhurbaşkanlığı’ndaki yemeğin ardından konferans yeniden devam edecek. Saat
15:30-16:30  arasında  Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende, konuk dışişleri bakanı olarak konuşacak.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile  Milli eğitim Bakanı  Nabi Avcı da, akşam saatlerinde büyükelçilere yönelik birer konuşma yapacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »