Erdoğan'dan çarpıcı açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber ve ATV ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

30 Ekim 2015 Cuma 19:42
Erdoğan'dan çarpıcı açıklamalar!
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"1 Kasım Pazar günü önemli bir seçime gidiyor Türkiye. Koalisyonun gerçekleştirilmemesi ve daha sonra konuşulanların dışa vurulması hoş şeyler değildi."
Ankara'daki saldırıyı sadece DAEŞ'e dayayarak, PKK'yı korumak istediler. Bu da PKK'nın siyasi uzantısı partiye yaradı. Saldırıların dış güdümlü olduğu açık.
 
"HDP'NİN KAMPANYASI YALAN VE İFTİRA"
ABD'den gelen kampanya ekibi HDP'ye 'yalanı ve iftirayı uzatın' dedi. İstanbul'da büyük bir katılımlı toplantı gerçekleştirdiler. Bunlarda yalan çok rahat konuşuluyor. Anadolu'daki kardeşim de buna inanıyor. Doğu'daki yatırımlarda AB'nin desteği yok.
 
HEDEFTE SEÇİMLER VARDI
Ankara'daki saldırı 1 Kasım seçim sürecinin ertelenmesine yönelik bir adımdır. Bunu Başsavcılık açıkladı. Kim bilir dosyalar açıldıkça nerelere varılacak. Tweet atanlardan birinin babası Suruç'ta Belediye Başkan Yardımcısı. Ankara Garı'ndaki olay kolektif bir terör eylemidir.
 
ZAMAN GAZETESİNİN HZ. PEYGAMBERE YÖNELİK AFİŞLERE TAVRI
Bunların dini hassasiyet diye bir şeyleri kalmadı. Bunlar çıkarları için her şeyi yaparlar. Ben oraya gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum. Bunların tabanı ibadet ortası ticaret tavanı ise ihanettir. Bu örgütüdür şu anda tanımı budur. Burada bunlar menfaatlerinin geriği için acımasızca davranıyorlar. Bunlarda tek şey var örgüt bunlar uluslararası ihanet şebekesi. 
İpek-Koca Grubu'na kayyum atanması noktasında bir araya gelmeyenler orada buluştu. Bunların maksadı farklı. Koza-İpek'in patronu kaçtı gitti. Neden kaçıyorsun?
Devletin içine sızmış virüs gibiler. Çalışanlar sistemi gelerek işçi-Memur ayrımının kalması gerekiyor. 
 
ABD'DEN CİDDİ PARA ALIYORLAR
Tutuklu gazeteci sayısı sadece 7. Ama uluslararası rapor yayınlayanlar yalanlarıyla bizi bölmek istiyor. 
Ne yazık ki Paralel Yapı, devletin içerisine  sızmış virüs gibi. İstihbaratta da var, emniyet istihbarat, milli istihbarat,  öbür tarafta emniyet teşkilatı, öbür tarafta Silahlı Kuvvetlerimiz. Bütün bu  yerlerin hepsinde bunlar var. Buralardan çok ciddi iletişim sağlamaya devam  ediyorlar. Bakanlıkların içerisinde hemen hemen hepsinde var. Bunları A'den Z'ye  temizlemek mümkün değil. Her şeyden önce bir defa 657 değiştirilmediği sürece bu  iş çözülmez. 657, yani memurun Muhakemat Kanunu değiştiği andan itibaren burada  farklı bir sistem oturtulabilir.

ABD'den okullarına ciddi para alıyorlar.
Avrupa, mülteci krizinde adeta kıyameti kopardı. Türkiye'nin yaptıkları ise kıyaslanamaz. Sadece İstanbul'da 500 bine yakın mülteci var. Sadece denizde 60 bini aşkın mülteci kurtardık. Başka ülkeler ise 'bırak ölsün' diyor."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »