Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Fetih Ruhu, Fatih ve Gençlik” konulu kompozisyon yarışması ödül töreninde flaş açıklamalar yaptı, facebook twitter ve internet, sanal ilişkiler konusunda gençleri uyardı!

31 Mayıs 2014 Cumartesi 2:21
Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Başbakan Erdoğan; "Fetih kavramının içini boşaltmak için asırlar boyunca sinsice mücadele verdiler" dedi.

İşte Başbakan'ın konuşmalarından satırbaşları:


İstanbul’un fethinin, büyük fethin 561’nci yıl dönümünü idrak ederken, Fatih Sultan Mehmet’i onun övülmüş ordusunu askerini hürmetle yad ediyor, mekanları inşallah cennet olsun diye dua ediyorum. Siz bizim iftihar vesilemizsiniz. Siz bizim gurur kaynağımızsınız. Sevgili gençler dün akşam Küçükçekmece’de Yahya Kemal Beyatlı gösteri merkezinde, oradaki gençlerimize de ifade ettim. Genç kardeşlerim fethin manasını çok iyi öğrenmek, fetih ruhunu çok iyi anlamak, Fatih Sultan Mehmet'in ufkunu vizyonunu özellikle de onun bizlere emanet bıraktığı fetih ruhunu çok iyi kavramak durumundayız.

Bizim millet olarak tarihimizle aramıza set çekmek istediler. İrtibatı koparmak istediler. Bizi kendi öz değerlerimize, öz kültürümüze kendi kavramlarımıza yabancılaştırmak istediler. Fetih kavramının içini boşaltmak için, asırlar boyunca sinsice mücadele verdiler. Burada bir kez daha hatırlatmak isterim, Fetih işgal değildir sevgili gençler. İlhak değildir, gasp etmek değildir. Zorla ele geçirmek değildir. Fetih açmaktır, fetih köhnemiş kilitleri açmış, pas tutmuş kapıları aramak, gönüllere giriş yapabilmektedir. Fetih zalime dur diyebilmek, zulme itiraz edebilmektir.

GEZİCİLER FİKRİ OLMAYANDIR

Başbakan Erdoğan, geçen yıl meydana gelen Gezi Parkı odaklı olaylara değinirken, "Bugünlerde aynı tuzağı yeniden canlandırmak istiyorlar. Türkiye'ye yeni ölümler, yeni acılar yaşatma heveslileri bir kez daha sahneye çıkmak istiyorlar" dedi.

, "Fikrin bittiği yerde şiddet başlar. Düşüncenin yetersiz kaldığı, fikirlerin konuşulamadığı yerde silahlar, taşlar, sopalar konuşur. İşte bu Geziciler var ya Geziciler, onlar fikri olmayanlardır, onlar düşüncesi olmayanlardır, onlar dikili bir ağacı olmayanlardır" dedi.

FACEBOOK TWİTTER UYARISI

"Sevgili gençler, lütfen modern iletişim imkanlarını, bilgisayarı, interneti, muhtemel tehditlerini görerek, buna karşı dikkatli olarak kullanın. Hayatınızı bilgisayar ve internete teslim etmeyin. Twitter'in, Facebook'un, Youtube'un esiri asla olmayın" dedi.

"ONLARA PRİM VERMEYİN"

 "Kur'an-ı Kerim'i, Hazreti Peygamberi, alimleri, gönül insanlarını dahi kendilerine vasıta edecek kadar alçalanlara hiçbir zaman imkan tanımayın. Sahte peygamberlere, sahte şeyhlere, sahte hocalara asla inanmayın, prim vermeyin" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »