Erdoğan'dan flaş Sincar ve Tel Rıfat operasyonu çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afrin ile yetinmeyeceğiz dedik. PKK'lı teröristler Sincar'a kaçtı oraya da gideceğiz. Bizim derdimiz teröristler" diye konuştu.

25 Mart 2018 Pazar 21: 5
Erdoğan'dan flaş Sincar ve Tel Rıfat operasyonu çıkışı
AK Parti Trabzon İl Kongresi için kente gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kongre salonu dışında toplanan binlerce kişiye seslendi. '15 sene önce yola AK Parti olarak çıktığımızda Türkiye neydi ne oldu?" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: "Karadeniz sahil yolunu tamamladık. Dağları deldik Ferhat Şirin'e ulaştı. Çünkü biz milletimize sevdalıyız. Milletimizi muasır mediyetler seviyesinin üstüne çıkartacağız. İktidara geldiğimizde milli gelir 3400 dolardı şimdi 11 bin doların üstüne çıktık. İnşallah uçağımızı da yapacağız. İnsansız hava araçlarını yaptık. İnşallah uçağımızı da yapacağız. Afrin ile yetinmeyeceğiz dedik. PKK'lılar Sincar'a kaçtı oraya da gideceğiz. Bizim derdimiz teröristler. Biz işgal devleti değiliz. Bizim geçmişimizde işgal yok, adalet var. Tarihimizde zalimlerle beraber olmak yok, Afrin'de de bunu yapıyoruz.Bu millet onurlu, gururlu bir millet. Mehmedimiz Afrin'de çocukları okşuyor. Onlar bombalarla her yeri yıktılar. Onlar yıkmaya biz ise yapmaya geldik.Dilimize, dinimize el uzatanın elini kopartacağız"

"VARNA'DA KENDİLERİNE GÖSTERECEĞİM"
Konuşmasında AB'ye sert mesaj veren Erdoğan, "Batılı bize akıl vermeye çalışıyor, o aklı kendinize saklayın. Hepsinin video kayıtları var. Yarın zaten Varna'da bir araya geleceğiz, hazırlıkları yaptım, kendilerine göstereceğim. Dimdik ayakta duracağız, taviz vermeyeceğiz. Mazlumun ahı yerde kalmayacak" dedi.

YAZICIOĞLU'NU UNUTMADI 
Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra da kongrenin yapıldığı salonda konuştu.  9 yıl önce helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nu anan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle 

Biz Trabzon'u sevdiğimizi, Karadeniz'i sevdiğimizi, Türkiye'yi sevdiğimizi gösterdiğimi zaman birilerinin zorunda gidiyor. Evet biz bu millete ve vatana sevdalıyız. Karadeniz ne kadar güzelse bizim de sevgimiz o kadar derin ve samimidir.Önümüzde 2019 seçimleri var. Ama 2019'da 3 seçim yaşayacağız. Trabzon 2019'da Karadeniz gibi coşmazsa bizim kimseye diyecek sözümüz kalmaz. Bunun için hep birlikte çok çalışacağız. Bundan tam 9 yıl önce bugün Türkiye çok büyük bir acı yaşadı.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimi rahmetle anıyorum. Benim tanıdığım rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu milli ve yerliydi. Hayatta olsaydı 15 Temmuz'da darbecilere karşı bizimle omuz omuza mücadele verirdi. Zeytin Dalı Harekatı'nda bizimle aynı heyecanı duyardı. Muhsin Yazıcıoğlu yaşasaydı son yıllarda attığımız tüm adımlarda yanımızda olurdu

"BÜROKRASİNİN AĞIR İŞLEDİĞİNE DAİR ŞİKAYETLER GELMEYE BAŞLADI... VERSİN İSTİFASINI ÇEKSİN GİTSİN"
Son zamanlarda bürokrasinin ağır işlediğine dair şikayetler gelmeye başladı. İmza atmaktan imtina eden, yeni projeler üretmekte yetersiz kalan hiçbir bürokrat bulunduğu makamı fuzuli yere işgal etmesin. Bunun affı yok, versin istifasını çeksin gitsin. Bizim işimiz var, yapacağımız çok şey var. 

YENİ ÜNİVERSİTE MÜJDESİ
Türkiye'yi şahlandıracağız.Trabzon'a çok büyük yatırımlar yaptık. Şimdi Trabzon'a bir devlet üniversitesi daha kuruyoruz. Akçabat'ta kurulacak bu üniversite ile Trabzon yüksek öğretimde yepyeni bir boyut kazanmış olacak.Avni Aker Stadı yerine yepyeni bir şehir parkı ve hem takımın hem şehrin geçmişini sergileyebileceğimiz bir müzeyi orada kurmuş olacağız.Trabzon'a spordan sağlığa her alanda çok büyük yatırımlar yaptık. Şimdi sıra 900 yatak kapasiteli yeni bir şehir hastanesinde.

MEHMETÇİĞİ KİMSE TUTAMAZ
Sizin bu arzunuz isteğiniz olduğu sürece cephedeki Mehmetçik'i kimse tutabilir mi? Tutamaz. Karşısına çıkanı gömer. Ve gömdü de. Nerede düşman bulduysak gömdük. İçeride de, dışarıda da...Bay Kemal, başka yerlerde geziyor. Biz arazide geziyoruz. Farkımız bu.Türkiye'nin ilk yeşil endüstri bölgesini Trabzon'da kuruyoruz. özel sektöre bu alanda cazip fırsatlar sunacağız.

TEL RIFAT'A OPERASYON MESAJI 
İnşallah kısa sürede Tel Rıfat’ı da kontrol altına alarak bu harekatı sonuca ulaştıracağız.Terör örgütünün Münbiç’e ilk geldiği yıl, sayın Obama döneminde her seviyede verilen sözler vardı. Yönetim değişmiş olabilir ama devlette devamlılık esastır. Bunun için ABD’nin bir an önce Münbiç’in denetimini terör örgütünden alıp bölgenin gerçek sahiplerine devretmesi lazım. Biz elbette müttefiklerimize silah doğrultmayız ama gördüğümüz teröristleri de affetmez indiririz.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »