Erdoğan'dan flaş Süleyman Soylu açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 ülkeyi kapsayan Afrika turuna çıktı. Turun ilk durağı Cezayir olacak. Erdoğan ziyaret öncesi Atatürk Havaalanı'nda yaptığı açıklamada terörist elebaşı Salih Müslim'ün yakalanması ile ilgili olarak "Adım adım takip ediyoruz. Çekya'da bir yanlışa düşülmemesi için adımlar atılıyor" dedi.

26 Şubat 2018 Pazartesi 16:56
Erdoğan'dan flaş Süleyman Soylu açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 ülkeyi kapsayan Afrika turuna çıktı. Erdoğan turun ilk durağı Cezayir'e hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. 

MORİTANYA VE MALİ'YE İLK ZİYARET 
'Moritanya'ya Cumhurbaşkanı düzeyinde ilk resmi ziyaret olacak' diyen Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları şöyle: Cezayir'le ilişkilerimizi askeri, savunma sanayi ve kültürel alanda güçlendirmek istiyoruz. Hem ikili münasebetlerimizi hem de bölgesel konuları ele alacağız. Cezayir'in ardından Moritanya'ya geçeceğim, uzun zamandır bu ziyareti yapmayı çok arzuladım ama şimdi gerçekleştiriyoruz. Moritanya'ya Cumhurbaşkanı düzeyinde ilk resmi ziyaret olacaktır. Ardından ise Senegal'in başkenti Dakar'a bir ziyarette bulunacağım.  Turumuzun son ayağında ise Mali'ye geçeceğim. Bu da cumhurbaşkanı seviyesinde ilk resmi ziyaret olacaktır. 14. yüzyıla dayanan tarihi bağları canlandıracağına inanıyorum. İç sorunlarımızla uğraşmaktan diğer kıtalara açılma fırsatı bulamadık. Son 15 yılda süreci hızlandırarak devam ettiriyoruz. Afrikalı kardeşlerimizle kucaklaştık, hasret giderdik. Bugün 5 bine yakın Afrikalı öğrenci ülkemizde eğitim öğretim görüyor.

SALİH MÜSLİM'İN YAKALANMASI 
Konuyla ilgili  olarak gerek Dışişleri Bakanımız, gerek Adalet Bakanımız yakın bir takipte,  konuyu bir defa adım adım izliyorlar. Malum konunun Interpol ayağı var, konunun  tabi oradan istenmesi ayağı var. Bütün bu çalışmaları Dışişleri Bakanımız ve  Adalet Bakanımız müşterek yaptıkları çalışmalarla takip ediyorlar. Orayla da  gerekli görüşmeleri yapmak suretiyle bir yanlışa düşülmemesi noktasında adımlar  atılıyor.

BM'NİN ATEŞKES KARARI SONRASI SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ"
BM'nin Suriye için ateşkes kararını değerlendiren Erdoğan, "BM Güvenlik Konseyi'nin kararı çıkmasına rağmen orada ateşkes uygulanmıyor. Süreç acımasız bir şekilde devam ediyor. Rusya ve İran'la görüşmeleri devam ettireceğiz. Süreci takip edeceğiz" diye konuştu. 

BAKAN SOYLU'NUN  İSTİFA EDECEĞİ İDDİALARI 
Bu söylenenler veya bu biraz belki ifadem ağır olacak ama ahlaksız troller vasıtayısla yapılanlar bizleri rahatsız etmektedir. İçişleri Bakanımızın konuşmasında belli bir yerinde bir duygusallık olabilir ama ben de kendisi ile dün görüştüm, böyle bu trollerin yapmış olduğu açıklamalardaki bu tür kabine  revizyonu söz konusu değil. Bunlarla alakalı hiçbir şey söz konusu değil.. İstifası vs. asla söz konusu değil. Bu trol ahlaksızlıkları ülkemizin kendi içindeki birlikteliğini bozmaya yönelik atılan adımlardır. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »