Erdoğan'dan Hollande'a çok önemli telefon!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile telefonda görüşerek, Paris'teki terör saldırısı nedeniyle taziyelerini iletti

10 Ocak 2015 Cumartesi 5:48
Erdoğan'dan Hollande'a çok önemli telefon!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa  Cumhurbaşkanı François Hollande ile telefon görüşmesi yaparak, Paris'teki terör  saldırısı nedeniyle taziyelerini iletti.
    Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan,  Türkiye'nin Fransa ile dayanışma içinde olduğunu belirterek, terörizmle mücadele  konusunda her türlü işbirliğine açık olduğunu vurguladı.

    Bu tür saldırıların, terörle mücadele konusundaki kararlılığın  güçlendirilmesi gerektiğini ortaya koyduğuna işaret eden Erdoğan, Paris'teki  menfur saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınları başta olmak üzere  Fransız halkına başsağlığı dileğinde bulundu.

    Hollande ise Erdoğan'a duyarlılığından dolayı teşekkür ederek,  "Türkiye'nin yanımızda olduğunu biliyoruz" dedi.

    Teröristlerin İslam konusunda kafa karışıklığı oluşturarak Fransa'da  toplumsal huzuru bozmayı amaçladığını belirten Hollande, ancak bu oyuna  gelmeyeceklerini ifade ederek, terörle mücadelede işbirliğini güçlendirme  konusunda Türkiye ile hemfikir olduklarını söyledi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »