18 Haziran 2018, Pazartesi

Erdoğan'dan, İsrailli Kadın Vekile Tepki

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan Hatay'da, "Bir İsrail milletvekili çıkıp bütün Filistinli anneler ölmeli diyor. Sen nasıl bir kadınsın ya. Yazıklar olsun." dedi.

21 Temmuz 2014 Pazartesi 1:50
Erdoğan'dan, İsrailli Kadın Vekile Tepki
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı seçim çalışmaları kapsamında Hatay'da seçmenlere hitap etti. Erdoğan'a Hatay'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da eşlik etti. Erdoğan,"Bir İsrail milletvekili de çıkıp bütün Filistinli anneler ölmeli diyor. Sen nasıl bir kadınsın ya. Yazıklar olsun yazıklar olsun…" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Gazze’de inim inim inleyen kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Reyhanlı’da 53 kardeşimizi şehit ettiler. Bu saldırıda dışarıdaki alçaklar kadar içerideki hainler de yer aldı. Kim vardı bunların içinde CHP vardı. Ama benim Hataylı kardeşim bir oldu sabretti bu alçakça provokasyonu aştı. Biz Ortadoğu’daki çatışmaların hiçbirinde taraf değiliz. Mezhepler dinler arasında taraf tutmadık. Biz tarafız nerede hakkın yanında tarafız. Biz sadece adalet ve barışın yanındayız. Hakkın mazlumun yanındayız.

"BIRAKIN ŞU ŞİA'YI SÜNNİLİĞİ"

Nedir o iş. Yok Şia yok Sunni. Şia’nın ileri gelenlerine şunu söyledim: “Bırakın şu Şia’yı Sünniliği. Suriye’de 200 bin insan öldürüldü. Siz bunu yapan adama hala katil olarak bakmıyorsunuz. Mezhep aşkına bir katil savunulabilinir mi? Onun yanında olunabilir mi? Ama Kılıçdaroğlu gibiler olur.

SURİYELİLERLE İLGİLİ DURUM

3,5 yıldır Suriyeli kardeşlerimize kapımızı açık tuttuk. Bunun bazı şehirlerimizde sıkıntı yarattığını biliyoruz. Ama dost zor zamanda belli olur. Şimdi yardım etmezsek yarın aynı şey bizim başımıza gelirse ne yapacağız. Osmanlı’nın torunu olmak kolay değil. Tarihi bir sorumluluğumuz var. Suriye’deki bu zulüm ilelebet devam etmeyecek. Suriyeli misafirler evlerine dönecek. İşte o zaman bize ensar olmanın gururu kalacak.

"EY ABD, EY BATI NEREDESİN"

Esed yanlılırı ve CHP’liler çeşitli şehirlerde provokasyon yapmanın gayretinde. Sakın onlara fırsat vermeyelim. İsrail denilen terör devleti bir yandan Gazze’yi acımasızca vuruyor bir yandan bölge ve dünya barışını dinamitliyor. Kumsalda oynayan çocukları vuruyorlar. Ey ABD, ey batı neredesin.

Türkiye, Katar, Şili, Venezuela ve son olarak Çin dışında İsrail’e tepki, gösteren ülke olmadı. Ama ülke yönetimleri sussa da halklar ayaklanıyor. İstanbul mitingimiz inşallah bunun finali olacaktır. Anadolu yakasında 1 milyon 200 bin metrekarelik alanda dev mitingimizi yapacağız.

İSRAİLLİ KADIN VEKİLE TEPKİ

İsrail bomba yağdırıyor. Bazı İsrailliler de evlerin çatısına çıkıp film izler gibi izliyor. Destek veriyor. Bir İsrail milletvekili de çıkıp bütün Filistinli anneler ölmeli diyor. Sen nasıl bir kadınsın ya. Yazıklar olsun yazıklar olsun…

Türkiye’deki kadın örgütlerine sesleniyorum sesiniz neden çıkmıyor. Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’den izin mi alamadınız.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »