23 Haziran 2018, Cumartesi

Erdoğan'dan koalisyon çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Levent-Rumeli Hisarüstü Mini Metro Hattı açılış törenine katıldı. Erdoğan, "Tek başına iktidar olmayı hayal dahi edemeyenlerin 'koalisyon' denen çürük ipe sarılmaları, onları kurtarmaz. Tam tersine daha büyük hayal kırıklığına uğratır. Koalisyon bir proje değil, bir kabustur. Proje işte ortada; yeni Türkiye'nin inşası için yeni anayasa ve başkanlık sistemi. Proje budur" dedi.

20 Nisan 2015 Pazartesi 4:32
Erdoğan'dan koalisyon çıkışı
Erdoğan, Levent-Rumeli Hisarüstü Metro Hattı açılış töreninde  yaptığı konuşmada, Levent-Nispetiye-Etiler ve Boğaziçi istasyonlarından oluşan 3  bin 104 metre uzunluğundaki hattın İstanbul'a kazandırılmasını sağlayan  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi  ve projede emeği geçenleri tebrik etti. Açılan her yeni metro hattıyla İstanbul'u toplu taşımada dünyanın en  uzun raylı sistemlerinden birine sahip kent yapma hedefine adım adım  yaklaştıklarını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti: Şehrin en doğu ucundan en batısına kadar, en kuzeyinden en güneyine  kadar her yerine uzanan raylı sistem hatlarına, sürekli yenilerini ekliyoruz.
 
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de yapımına hızla devam edildiğini, bu  köprünün de 4 gidiş, 4 geliş olacağını ve ortasından raylı sistem geçeceğini  bildiren Erdoğan, "Bundan bile rahatsız oldu? Kim? Muhalefet. Ya bir de bu ülkede  dikili taşınız olsun. Bir dikili taşınız olsun. Çünkü bunlar bu ülkede yapmaya  değil yıkmaya geldiler" diye konuştu. 
 
Erdoğan, İstanbul'un şu anda 144 kilometreyi aşkın bir  raylı sisteme sahip olduğunu, yapımı süren ve hazırlık aşamasındaki projelerle  2019 yılında bu rakamı 430 kilometreye ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.
 
Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
 
KÜRT VATANDAŞLARIMA SESLENİYORUM
 

İşte maalesef bu ülkede 6-7-8 Ekim olaylarını  yaşadık değil mi? 40 vatandaşımız nasıl öldürüldü biliyoruz değil mi? Ve bu  kardeşlerimizi, benim Kürt vatandaşlarımı istismar etmek suretiyle sokağa dökerek  40 vatandaşımın ölmesine neden olanlar, kardeşlerim hangi yüzle 'demokrasi'  diyorlar, hangi yüzle 'özgürlük' diyorlar? Onun için ben özellikle Kürt  vatandaşlarıma da sesleniyorum: Sizi istismar edenlere yüz vermeyin. Yüz vermeyin  ki bu ülke birlik, beraberlik içerisinde daha da güçlensin.
 
'KOALİSYON KURARIZ' DİYORLAR
 
-Seçimde projesi koalisyon olan bir muhalefet partimiz var. Veya partileri var. Şimdi ne diyorlar. Burası çok manidar. Biz koalisyon kurabiliriz diyorlar. Seçimden sonra yeterli çoğunluğu bulursak koalisyon kurarız diyorlar. 
 
-'Seçimden sonra koalisyon kuracağız' demek, 'Türkiye'ye kaybettirmeye talibiz' demektir.
 
-Türkiye'nin ihtiyacı olduğu şey koalisyon değildir. Koalisyon vaat edenler bu ülkenin değil kendi istikbalini düşününlerdir.
 
-Türkiye'nin geleceği için ihtiyaç duyduğu proje koalisyon değil, Başkanlık sistemidir. 
 
-Koalisyon demek işsizlik demektir, enflasyon demektir, Bunların geçmişini gördük. Koalisyon bir avuç zenginin, kerameti kendinden menkul bir avuç bürokratın milletin sırtına kene gibi yapışması demektir.
 
-Koalisyon demek eski Türkiye demektir. Koalisyon denen çürük ipe sarılmak onları kurtarmaz. Koalisyon kabustur.
 
-Koalisyon demek emeklinin işçinin memurun kaybetmesi demektir. Yüksek faizle parasına para kadan üç beş zenginin parasına para katması demektir. 
 
-Koalisyon demek IMF kapılarında para dilenmek demektir.
 
-Koalisyon demek eski Türkiye demektir. Koalisyon denen çürük ipe sarılmak onları kurtarmaz. Koalisyon kabustur. Biz yeni Türkiye diyoruz.
 
-Dereyi görmeden paçayı sıvayanlara, koalisyon hesabı yapanlara ben Türkiye'yi ileriye taşımaları için kafa yormalarını tavsiye ediyorum. Yeni Türkiye için çalışmaya hazırız değil mi?
 
-Ben A Parti, B Partisi, C Partisi demiyorum. 400 milletvekili ve yeni Anayasa diyorum. Başkanlık sistemi diyorum. 
 
BENİM SAFIM MİLLETİN YANIDIR
 
-Cumhurbaşkanı olarak benim safım, daima  milletin yanıdır. Milletim neredeyse ben de oradayım ama gücünü milletin gönlüne  girmekten değil milletin arasına nifak sokmaktan, ülkeyi güçlendirmekten değil zayıflatmaktan almaya çalışanlara asla müsamaha göstermem, onların da  karşısındayım.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »