20 Şubat 2019, Çarşamba

Erdoğan'ın 2014'ten sonra ilk resmi Almanya ziyareti

Almanya Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28-29 Eylül'de ülkeyi ziyaret edeceğini duyurdu. Bu ziyaret Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2014'ten sonra Almanya'ya gerçekleştireceği ilk resmi ziyaret olacak.

7 Ağustos 2018 Salı 19:51
Erdoğan'ın 2014'ten sonra ilk resmi Almanya ziyareti
Almanya Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28-29 Eylül'de Almanya'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Ziyaret, Erdoğan'ın 2014 yılından bu yana Almanya'ya gerçekleştireceği ilk resmi ziyaret olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Temmuz'da Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen NATO zirvesi sırasında Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir ikili görüşme gerçekleştirmişti. Alman haber ajansı dpa, görüşmeye ilişkin haberinde Erdoğan'ın en geç sonbaharda Almanya'yı ziyaret etmek istediğini bildirmişti.

Ankara — Berlin ilişkileri, Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan OHAL uygulaması ve gazeteci Deniz Yücel ile insan hakları aktivisti Peter Steudtner dâhil bazı Alman vatandaşlarının tutuklulukları nedeniyle gerilmişti.

İki ülke arasındaki tansiyon, Steudtner'in Ekim 2017'deki tahliyesinin ardından Yücel'in de Şubat ayında serbest bırakılmasıyla düşmüştü.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »