Erdoğan'ın bayram mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı mesajı yayınladı.

28 Temmuz 2014 Pazartesi 2:37
Erdoğan'ın bayram mesajı
Sözlerine, "Sevgili vatandaşlarım" diye başlayan Erdoğan, "Mübarek Ramazan Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor; bayramın milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Allah'a hamdolsun bu senede mübarek oruç ayının ardından bayrama erişmiş olmanın memnuniyetini ve heyecanını yaşıyoruz. Ramazan bizlere bir kez daha kardeş olduğumuzu; milletçe kader birliği yaptığımızı hatırlattı. Komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla en önemlisi de İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizle ekmeğimizi bölüştük, soframızı paylaştık, birbirimizle sıkı bir dayanışma içinde olduk" dedi.

"ACILAR VE ÇİLELER DE EKSİK OLMADI"

Erdoğan bayram mesajında Ortadoğu'da yaşananlara dikkat çekerek şunları söyledi: 

"Savaştan, zulümden, bombalardan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimiz yaşadıkları, sığındıkları her şehirde Ensar-muhacir anlayışı içinde karşılandı. Ramazan’da, yakın çevresindeki ihtiyaç sahiplerini gözeten aziz milletimiz, Suriye, Gazze, Telafer, Doğu Türkistan başta olmak üzere, başka ülkelerde yokluk ve zorluk çeken kardeşlerimize de yardım elini uzattı. Ramazan ayı boyunca millet olarak bir ve beraber olmanın, aynı manevi atmosferi solumanın huzurunu, bereketini yaşadık. Ne var ki bu mübarek ayda, İslam dünyasının bazı bölgelerinde acılar ve çileler de eksik olmadı."

"TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİLDİR"

"Özellikle Gazze’den yükselen çığlıkların yüreklerimiz dağladı. Tarih boyunca her zaman zalimin karşısında, mazlumun yanında yer almış bir millet olarak, Gazze’deki katliamlar karşısında sessiz kalmadık. 

Her zaman olduğu gibi haktan, adaletten ve barıştan yana olduk. Zira biliyoruz ki aziz milletimiz, nasıl ki içeride huzur, barış, adalet, özgürlük ve refah istiyorsa, aynı şekilde bölgesi için de huzur, refah, barış ve demokrasi istiyor. Türkiye’ye yakışan da budur. Kendimiz için istediklerimizi, bölgemiz başta olmak üzere tüm dünya için istemeye devam edeceğiz. Türkiye artık eski Türkiye değildir. Türkiye artık bölgesinde olan bitene kayıtsız kalan, sessiz kalan, vurdumduymaz bir ülke değildir ve olmayacaktır. Milletimiz de tercihini Yeni Türkiye’den yana yapmıştır."

"HEP BİRLİKTE KURACAĞIZ"

"10 Ağustos’ta ülkemiz yepyeni bir vizyonla, yepyeni bir döneme girecek. 10 Ağustos’ta milletimiz tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanını doğrudan seçmek üzere sandığa gidecek. Türkiye 12 yılın sonunda ekonomide, siyasette hedeflediği, özlediği istikrar ve güven ortamına nihayet kavuştu. Milletimiz, her alanda değişim, dönüşüm istiyor. Bizler 12 yıl boyunca, milletle devleti buluşturmanın gayreti içinde olduk. Şimdi, 10 Ağustos’ta, yeni Türkiye’yi inşa etme yolunda önemli engellerden biri daha aşılacak ve halkımız ilk kez cumhurbaşkanını kendisi seçecek. Cumhurbaşkanı adayı olarak, inanıyorum ki yeni Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. Özlediğimiz, hedeflediğimiz o güçlü Türkiye’yi, barışı, kardeşliği hep birlikte inşa edeceğiz."

"NE OLUR, UYKUSUZ OLARAK YOLA ÇIKMAYALIM, ALKOLLÜ OLARAK YOLA ÇIKMAYALIM"

"Bu bayram vesilesiyle milletimden istirham ediyorum; küslükleri ortadan kaldıralım. Sıla-i rahimi ihmal etmeyelim, komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla bayramlaşalım. Sıla-i rahim ve bayram ziyaretleri esnasında, trafik kurallarına riayet etmeye de azami düzeyde özen gösterelim. Ne olur, uykusuz olarak yola çıkmayalım, alkollü olarak yola çıkmayalım. Kardeşlerim; muhtaçları, düşkünleri, ihtiyaç sahiplerini, bayramda hassaten koruyup gözetelim; ilgimizi, desteğimizi onlardan esirgemeyelim. Bayrama buruk giren yetimleri, öksüzleri, şehit evlatlarını unutmayalım; onları sevindirmeyi, başlarını okşamayı, bayram sevincimizi onlarla paylaşmayı ihmal etmeyelim. Bu duygu ve düşünceler içinde, en kalbi duygularımla, bayramınızı tekrar kutluyorum. Bayramın tüm hanelere, tüm ocaklara, tüm gönüllere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa; huzur, saadet, selamet getirmesini temenni ediyorum. Allah’a emanet olun. Allah yar ve yardımcımız olsun."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »