25 Haziran 2018, Pazartesi

Erdoğan'ın Denizli iftar konuşması

Denizli'de iftar programında konuşan Başbakan, "Cumhurbaşkanlığı seçimi bizim son değil sadece yeni başlangıç. Denizli'den rekor destek bekliyoruz." dedi.

9 Temmuz 2014 Çarşamba 6:15
Erdoğan'ın Denizli iftar konuşması
AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hep sancılı olduğunu kaydederek "Ağustos'ta Türkiye sadece Cumhurbaşkanını seçmeyecek, bununla birlikte bir dönemi sona erdirip, yeni bir dönemin sayfalarını da açacak. Cumhurbaşkanlığı seçimi bizim için bir son değil, bir nokta değil, sadece yeni bir başlangıçtır." dedi.

İFTAR PROGRAMINA KATILDI

Başbakan Erdoğan, Denizli Adliye Parkı'nda düzenlenen iftar programına katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, 30 Mart yerel seçimlerinde Denizli'de aldıkları sonuca ve Denizli'nin güvenine ve itimadına layık olacaklarını ve Denizli'yi hizmete kavuşturacaklarını söyledi.

"SAMSUN'DAN YOLA ÇIKTIK"

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili propaganda sürecine Samsun'dan başladıklarını kaydeden Erdoğan, "Malum kurtuluş mücadelemizin ilk adımıydı Samsun. Geceyi Samsun'da geçirdik ve ertesi gün önce Canik ilçesine uğradık orada bir açık hava mitingi yaptık, daha sonra Tekkeköy'e uğradık orda bir açık hava mitingi yaptık, fakat hepsinde de ayrı bir heyecan, ayrı bir coşku vardı. Oradan da Erzurum'a geçtik, Pazar günü Erzurum'da İstasyon Meydanı'nda hakikaten sıcağa rağmen orada da yoğun bir karşılamanın olduğunu görmek bizleri ayrıca mutlu etti. Malum Samsun ilk adımdı. Sivas Kongresi, ardından Erzurum Kongresi bunları gerçekleştirdik. Sivas'a da inşallah bu arada gideceğiz. Ve 3. Büyük şehir olarak bu gün sizlerle bir arada olduk" diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ SON DEĞİL SADECE YENİ BAŞLANGIÇTIR"

Denizli'nin kendilerini yine bağırlarına bastığını kaydeden Erdoğan, "Bu güne kadar bizi bağrına basan Denizli inşallah 10 Ağustos'ta da farkını ortaya kayacaktır ben buna inanıyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Denizli'den doğrusu rekor bir destek bekliyoruz. Çünkü 10 Ağustos'ta Türkiye sadece Cumhurbaşkanını seçmeyecek, bununla birlikte bir dönemi sona erdirip, yeni bir dönemin sayfalarını da açacak. Cumhurbaşkanlığı seçimi bizim için bir son değil, bir nokta değil, sadece yeni bir başlangıçtır. Ülkemize ve milletimize hizmet mücadelemizi yeni bir formatla, yeni bir unvanla sürdüreceğiz" diye konuştu.

İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'na "Korkma" diye başlamasının kendileri için bir rehber olduğunu kaydeden Erdoğan, "Biz millete hizmet yolculuğuna başlarken oradan ilham aldık. Vesayetin hiçbir çeşidinden korkmadık. Hepsinin de üzerine gittik. Allah'ın inayeti ve milletimizin, sizlerin desteğiyle hepsinin üstesinden geldik. Nice siyasi, ekonomik sosyal, uluslararası krizle karşılaştık. Çünkü Türkiye'nin güçlenmesini, Türkiye'nin ayağa kalmasını ne yazık ki kimse istemiyordu. Türkiye'nin ayağa kalkışı farklıydı. Güçlü bir Türkiye farklıydı. Bunu hazmedemeyenler, sadece dışarıda değil içeride de vardı. Fakat bütün bunlara rağmen Türkiye ayağa kalkıyor" diye konuştu.

"SON NEFESİMİ VERİNCEYE KADAR BU MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİM"

12 yıllık süreçte kendi önlerine bir çok engel çıkartıldığını ve tuzak kurulduğunu söyleyen Erdoğan, bu engellerin bazılarını öngördüklerini fakat bazılarının ise kendilerini bile şaşırttığını söyledi. Pensilvanya'nın CHP ve MHP'yi de güdümüne alarak başlattığı darbe girişiminin bunların el alçağı olduğunu savunan Erdoğan, "Pek çok kimse bu meseleyi, bizim şahsi meselemiz, aile meselemiz olarak gördü, görmeye de devam ediyor. Bugün enteresandır. Kriptolu telefon biliyorsunuz, kriptolu telefon dediğimiz özel hatlardır bunlar. Kriptolu telefonun dinlendiğini söylediğimde birileri buna hala inanmıyordu. Bugün hamdolsun dedim ya "inlerine gireceğiz.' Bugün ilgili bakanlık bana tespitlerini getirdi. Nasıl dinlemişeler, kimler tarafından dinlenmiş. Söylediğim gibi cumhurbaşkanlığından tutunuz Anayasa Mahkemesi'ne, TSK'ya, bakanlıklara, tüm bakanlarımız hepsi tek tek dinlenmiş. Ve bunlarla tabi şantaj kasetleri, bunlar hazırlandı. Bu şantajla beraber istediklerini istedikleri yere çektiler. Bu ulusal güvenliğimizi, ulusal birliğimizi tehditti. Bu mücadeleyi o makama çıktığım zaman da asla bırakmaya niyetli değilim. Son nefesimi verinceye kadar bu mücadeleyi sürdüreceğim." diye konuştu.

"BİZİM ADAYLIĞIMIZA ÇAMUR ATMAYA, KULP TAKMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Referandum sürecinde cumhurbaşkanını halkın seçmesine karşı olanların şimdi de bir arada olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bunlar ruh ikizidir, hatta ruh üçüzüdür. Her konuda olduğu gibi cumhurbaşkanlığı seçimlerinde millet iradesine karşı olma, bize husumet besleme noktasında ittifak ettiler. Büyüklerimizin güzel bir lafı var. 40 çürük yumurtayı bir araya getirirseniz bir sağlam yumurta etmez. Olayın aslı budur. 12 yıldır her seferinde olduğu gibi bu defa da hüsrana uğrayacaklar. Milletimizden hak ettiği dersleri alacaklar. Bunu bildikleri için şimdi bir yandan cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası yürütüyor bir yandan da bizim cumhurbaşkanlığı adaylığımıza çamur atmaya, kulp takmaya çalışıyorlar. Anayasa Mahkemesi ikinci adresleriydi. Bu sefer de soluğu bir başka yerde, Yüksek Seçim Kurulu'nda aldılar. Kendileri cesaret edip cumhurbaşkanlığı için adaylıklarını koyamadıkları için "Cumhurbaşkanı siyaset dışı olsun' diye tutturdular. Madem halkın seçtiği cumhurbaşkanı siyaset dışı olacak da sizin ne işiniz var. O partilerin başında durmayın. Adama sormazlar mı? niye o partinin başında duruyorsun? "Biz cumhurbaşkanlığı yetkilerini milletimize hizmet için sonuna kadar kullanacağız' dedikçe muhalefet rahatsız oluyor. Çünkü alışmışlar o makamda hep temsili birisinin oturmasına" diye konuştu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »