Erdoğan'ın Ordu konuşması

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Çankaya milletindir, milletin olacak. Biz milletimizden yüzde 51'den çok daha güçlü bir destek bekliyoruz" dedi

20 Temmuz 2014 Pazar 2:17
Erdoğan'ın Ordu konuşması
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda halka sesleniyor. 

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan bazı başlıklar şöyle:

"Türk bayrağını kongerisinde asamayanların bu Parlamento'da ne işi var? Bu Parlemento Türkiye Cumhuriyeti'nin Parlamentosu. Beyler rahatsız olmuşlar, sağda solda verip veriştiriyorlarmış, kesenizde ne varsa söyleyin. Bu millet hiçbir zaman sizi affetmez. Bizim millet anlayışımızı, bizim bayrak anlayışımızı, kimsin sen sorgulamaya kalkıyorsun"

"Bayrak direklerine tırmananlar vardı, şimdi direklerden iniyorlar mı? İniyorlar. Devam ederlerse, inmeye devam edecekler. Bunun bedelini ağır öderler"

"Terör devleti İsrail, bir kez daha Gazze'ye saldırdı, bir kez daha masum çocukları, plajda oynayan çocukları vurdu. Masum kadınları, insanları katletmeye başladı. Bunların gözü o kadar dönmüş ki bir İsrail kadın milletvekili çıktı, 'bütün Filistinli anneler ölmeli' dedi. Sen ne biçim kadınsın. Kadın hakları derneklerinden ses çıkıyor mu? Çıkmadı, niye çıkmıyor, çünkü aynı zihniyetin mensupları bunlar. Bunlar analığa da karşı olanlar"

"Amerikalıların bazıları, 'Sayın Başbakan niye Hitler ile böyle bir benzetme yapıyor' diyor. Size ne, size ne... Sen Amerikasın, Hitler'den sana ne, ne alakan var? Bu insanlar öldürülecek, sen koskoca Amerika adaleti arayacağın yerde, kalkacaksın hala 'İsrail'in savunma hakkı' var. Ne savunması, orantısız güç kullanıyor"

"Müslüman kadının karnına ateş et, bir kurşun ile iki can diye tişört yaptırmışlar. Bunların insanlıktan nasibi yok, bu adiliktir, bu alçaklıktır, bu namussuzluktur. İnsanlık adına nefret ediyorum, lanet ediyorum"

"Ben vatandaşlarıma sesleniyorum; vatandaşımız olan, Türkiye'deki Musevilere yönelik herhangi bir tavrı ben doğru bulmuyorum. Niye? Onlar bu ülkenin vatandaşıdır, bu ülkenin vatandaşı olmaları hasebiyle onlar şu anda bizim güvencemiz altındadır. Bizim hedefimiz İsrail'in zalim yönetimidir, terör estiren yönetimidir, biz onu hedef alarak konuşmalıyız, onu hedef alarak uluslararası çalışmalarımızı yönetmeliyiz ve İsrail halkını kendi yönetimine karşı tavır almaya davet etmeliyiz"

"İsrailli çocuklara ağlıyordu, İsrailli çocuklar için taziye yayınlıyordu, Mavi Marmara'nın Gazze'ye gidişini eleştiriyordu. Kim? O, Penslivanya'daki zat. Şimdi ne yapıyor? Gazzeli çocuklar için ağladığını gördünüz mü, duydunuz mu, Gazzeli çocuklar için taziye yayınladığını duydunuz mu, İsrail'i eleştirdiğini gördünüz mü? Yapamaz, ipini tutan efendisini eleştiremez."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • SENi COK BEKLEDiLER RECEP DURMUS - 20 Temmuz 2014 Türkiye,nin icinde ve disinda BOP esbaskani olmus DAVOS,da FATiH ünvani almis,,iSTANBUL,u fehtetmis ESKiSEHiR,de ALCAK--oslo,da SEREFSiZ oldugunu tüm dünyaya ilan etmis 2.peygamber olur olmaz DOMUZ etini HELAL ZiNYi sevap kilmimis DÜNYA lideri GAZZEYE gitmis PATRiOT ve FÜZE KALKANINI ülkeye kosullandirmamis agzi temiz küfür bilmeyen bonunda YAHUDi hizmet ve cesaret madalyasi tasimyan EY YAHUDi SOYUNDAN gelmemis BURAK,i GEMiCiK-BiLAL,i ARSACIK SÜMEYYAS,i ViLLACIK hastasi olan 1983 dogumlu ESRA 1980 yillarinda BABACIGIM BiZEDE ZAMAN AYIR diye notlar yazmis ALLAH,in tüm SIFATLARINI (hasa) tasiyan iSLAM ve müslüman düsmanlarinin DOSTU YETMEZ ama EVETCiLERiN agasi UGUR ISILAK gibilerinin kutsal samil TAYYAR,in rüyasi seni TÜRK-TÜRKCE- TÜRKiYE DÜSMANLARI COK BEKLEDiLER ve ne mutlu hayelleri gercek oldu peygambersen ÜMMET,in ise arkanda varsin olmasin B-ESSAD KADDAFi SADDAM varsin parcalansin kana bulansin islam ülkeleri varsin tecavüze ugrasin müslüman kadin ve KIZ sen varsin yeter bu sana biat eden M-METiNER gibilerine varligin asla ümmetim yok diye düsünme ALATTiN-SAMLI- A-TUNCER HALiT gibileri varken VATAN namus edep BAYRAK ayaklar altina alinsin umurlarindami cocuguna baba esine herif olamayan alcaklarin sayisi yeter sana yillarca seni beklediler dört gözle.

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »