Erdoğan'ın Sakarya konuşması

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Bütün şer ittifaklarına rağmen milleti kandıramadılar. Benim aziz milletim feraset sahibidir, fazilet sahibidir" dedi.

17 Temmuz 2014 Perşembe 1:52
Erdoğan'ın Sakarya konuşması
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Renecep Tayyip Erdoğan, Sakarya'da halka hitaben yaptığı konuşmada, "Yaptıkları bütün ahlak dışı saldırılara rağmen, bütün şer ittifaklarına rağmen milleti kandıramadılar, milleti aldatamadılar. Benim aziz milletim feraset sahibidir, fazilet sahibidir. Milletim oynanan oyunu gördü. Şantajları da gördü, montajları da gördü. Şimdi inşallah onların hesabını yine milletim görecek ve hukuk içinde de bunun hesabını ağır ödeyecekler" dedi.

Erdoğan, 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde bir şer ittifakı kurulduğunu belirterek, "Bu ittifakın içinde CHP var, kuyruğunda MHP var. Oyları yüzde 1'i bile bulmayan partiler var. Bu ittifakın içinde bir kez daha Pensilvanya ihanet çetesi var. Belli sermaye grupları, belli medya grupları var. AK Parti milletle yürüyor, milletin kurduğu ittifakla yürüyor. Kime karşı? Bu şer ittifakına karşı" diye konuştu.

"Gazze'ye gidecektin şu tarihte, bu tarihte" diye eleştirilerin bulunduğuna değinen Erdoğan, "Biz bir defa kesin bir şeyi bir Başbakan olarak söylediğimizde gideriz ama sen kalk bakalım, şu İsrail'i bir bir kına" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerle ilgili olarak, "Burada yaşama mücadelesi veren, bize sığınarak yardım isteyen bir milyon 150 bin insan var. Biz bunları bombalara mı terk edelim? Onun için biz ensar olmaya devam edeceğiz. Ben vatandaşlarıma bu kardeşlerime sahip çıkmalarını tavsiye ediyorum" dedi.

"Son günlerde yine birileri Suriye'den ülkemize iltica eden, buraya gelen kardeşlerimize yönelik maalesef bazı yerlerde provokatif eylemler var" diyen Erdoğan, kendisinin kimler tarafından bunların yapıldığını bilidiğini ama bu süreçte bunu seslendirmeyeceğini söyledi. Erdoğan, gerekirse de açıklayacağını dile getirdi.

Erdoğan, Hopa'da yardım örgütüne alçakça saldırıldığını belirterek, "Bakalım dini duyguları istismar eden CHP, bu alçakça saldırıya ne diyecek? Acaba CHP, bu vandallığı öven milletvekillerine ne yapacak, ne diyecek? Bakalım MHP yönetimi, bunu nasıl izah edecek? Biz Türkiye'yi bu vandallara bırakmadık ve bırakmayacağız. Hopa'da işte bu şer cephesinin maskesi düştü. Her türlü değerin istismarını yapan bu cephenin gerçek niyeti ortaya çıktı. Bunun altından kalkamayacaklar. Milletim bu saldırıya sandıkta gereken cevabı verecektir" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »