20 Haziran 2018, Çarşamba

Erdoğan'ın Şanlıurfa konuşması

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "10 Ağustos öncesinde CHP, MHP, HDP, Pensvilvanya ile işbirliği halindeler. 10 Ağustos'ta bu kirli ittifakın bedelini ödeyecekler" dedi.

14 Temmuz 2014 Pazartesi 2:56
Erdoğan'ın Şanlıurfa konuşması
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Topçu Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka seslendi.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Şu anda, 10 Ağustos öncesinde yine CHP, MHP, onlarla birlikte HDP, Pensvilvanya ile işbirliği halindeler. 10 Ağustos'ta bu kirli ititfakın bedelini ödeyecekler" dedi.

Seçim vizyonu toplantısına katılan sanatçılara yönelik tepkilere değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu devirler geçti. Sanat kimsenin elinde değil, sanatçı da kimsenin kölesi değil. Ben sanatçı dostlarıma, kardeşlerime sesleniyorum, artık eski Türkiye'de yaşamıyoruz. Size bu hakaretleri yapanların hepsi, o hakaretleriyle baş başa kalacaktır. Siz de onurunuzla sanatınızla bu ülkenin geleceğine yön vereceksiniz."

Erdoğan, İsrail'in Gazze saldırısına ilişkin, "Dünyanın sesi çıkmıyor. Cidde'de yapılan toplantı çok önemli. Başbakan yardımcısı olarak sadece Türkiye, başbakan yardımcısı gönderdi. Katar, dışişleri bakanı gönderdi. Bir ülke daha bakan gönderdi. Diğer İslam ülkeleri sadece temsilci gönderdi. Bu bizim ne durumda olduğumuzu gösteriyor" diye konuştu.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarıyla ilgili Batı'nın sesinin çıkmadığına dikkati çeken Erdoğan, "Bakıyorsunuz hepsi hala İsrail'e hak veriyor. 400 ton bomba indiriyor, bomba. Leblebi, çekirdek atmıyor, terör estiriyor, terör" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »