23 Mayıs 2018, Çarşamba

Ergin Ataman takımdan memnun

A Milli Basketbol Takımı, Başantrenörü Ergin Ataman, 2014 FIBA Dünya Kupası öncesi oyuncularının çalışmasından memnun olduğunu söyledi

31 Temmuz 2014 Perşembe 17: 8
Ergin Ataman takımdan memnun
İtalya'nın kuzeyinde, Alp dağlarıyla çevrili Bormio kasabasında hazırlıklarını sürdüren "12 Dev Adam", bugün sabah antrenmanında iki grup halinde çalıştı. İdmanda bir grup hücum setleri üzerine çalışırken, diğer grup ise halter idmanı gerçekleştirdi. Çalışmaların akşamki bölümünde de Ay-yıldızlılar ısınma hareketlerinin ardından iki takıma ayrılarak maç yaptı.
     
Maçta, başantrenör Ergin Ataman'ın idare ettiği takım, yardımcı antrenör Ufuk Sarıca'nın yönettiği takımı 93-89'luk skorla mağlup etti.
     
Karşılaşmada milli oyuncular Kerem Gönlüm ve Mehmet Yağmur dinlendirildikleri için görev almadı.
     
İdmanın ardından kampı değerlendiren Ataman, Bormio'da çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, "Hem fizik kondisyon olarak iyi bir yükleme yaptık hem de her akşam yaptığımız takım antrenmanlarıyla hücum ve savunma stratejimizi yerleştirmeye devam ediyoruz" dedi.

Milli Takım'ın kaptanı Kerem Tunçeri de yeni antrenörleri Ergin Ataman ile birlikte kampın gayet yolunda gittiğini, takım arkadaşlarının çok iyi idman yaptığını ifade ederek, genç bir kadro olduklarını ve yeni antrenörlerinin sistemine alışmaya çalıştıklarını dile getirdi.

A Milli Basketbol Takımı, bugün yapacağı idmanların ardından Bormio'daki çalışmalarını tamamlayarak Belçika'ya geçecek.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »