25 Haziran 2018, Pazartesi

Ergin Ataman'ın maç sonu açıklamaları

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman çarpıcı açıklamalarda bulundu.

17 Haziran 2014 Salı 6:49
Ergin Ataman'ın maç sonu açıklamaları
Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, Beko Basketbol Ligi final serisinde Fenerbahçe Ülker'i 85-77 yenerek seriye 3-3 eşitlik getirdikleri maçın ardından Galatasaray TV'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Final serisi boyunca çok yıpratıldığının altını çizen Ataman, Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonu belirleyecek 7. ve son maça ev sahipliği yapacak Fenerbahçe Ülker Arena'da can güvenliğinin olmadığını söyledi.

Üzerine oyunlar oynandığını ve bu süreçte çok yıprandığını dile getiren Ataman, "İlk ve son periyotlar çok iyi basketbol oynadık. Son çeyrekteki savunmadaki coşku, kazanma arzusu, akıllı hücumlar bize maçı kazandırdı. Takımımı kutluyorum. Çok fazla konuşmak istemiyorum. 3 haftadır üzerime oynanıyor. Bundan sonra kulüp yetkilileri durumu takip edecektir. Basketbol antrenörü olarak, basketbol sahasında oyuncularımla elimizden geleni yapıyoruz. Çok yıpratıldım. Can güvenliğim yok Fenerbahçe Arena'da... Can güvenliğimin olmadığı yerde işimi yapmak istemiyorum. Oyuncularım da bu düşüncede. Biz spor yapmak, basketbol oynamak ve can güvenliği istiyoruz. Ana avrat küfür edildiği bir şey istemiyoruz. Burada öyle bir şey olmadı. Burada da ciddi bir seyirci baskısı vardı.  Bana yapılanlar Obradovic'e yapılmış olsaydı Avrupa ayağa kalkardı. Biz Türk'üz, biz birbirimizi baltalamak için varız. Takımımla, oyuncularımla ve yarattığımız bu tablo ile gurur duyuyorum. Hem ligde hem de Euroleague'de Galatasaray'ın şanına yakışır bir mücadele verdik. İnşallah son maçta da şartlar o mücadeleyi verecek ortamda olur. Biz de çıkar efendi gibi maçımızı oynarız. Kazanırsak kupayı alırız, kazanamazsak da gider Fenerbahçe'nin, Obradovic'in elini sıkarız. Şartlar normal olmaz ve can güvenliği olmazsa bilemiyorum neler olacak" şeklinde konuştu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »