23 Şubat 2019, Cumartesi

Erhan Timuroğlu hakkında istenen ceza belli oldu

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Erhan Timuroğlu'nun, kız kardeşi ile iş ortağının arasında gönül ilişkisi olduğu söylentileri üzerine 28 Şubat 2017'de eve gelerek annesiyle babasına kardeşini sorduğu belirtildi.

6 Mart 2018 Salı 19: 0
Erhan Timuroğlu hakkında istenen ceza belli oldu
Sanık Timuroğlu'nun kız kardeşinin odasına girerek tek el ateş açarak  evden uzaklaştığı, Ceylan Timuroğlu'nun olay yerinde hayatını kaybettiği  aktarıldı.

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi incelemesi sonucu düzenlenen  raporda, maktulun vücudunda bulunan silah yarasının tek başına öldürücü nitelikte  olduğunun belirtildiği kaydedildi.

İddianamede, olay yerinde ele geçirilen boş kovanın, sanık Erhan  Timuroğlu'nun evinde elde edilen silahtan atıldığının belirlendiği dile  getirildi.

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan sanığın, olay günü kız kardeşinin  arkadaşlarının, Ceylan Timuroğlu'nun, iş ortağı B.T. ile duygusal ilişkisi  olduğunu söylediklerini, kendisinin de bu iddiayı araştırdığını söylediği  belirtildi.

Bir başka kişiden de kız kardeşinin B.T ile Küçükyalı'da bir restorana  gittiğini öğrendiğini, bunun üzerine B.T'yi cep telefonundan aradığını, cevap  vermeyince ofisine, orada da bulamayınca eve giderek tabancasını alıp kız  kardeşinin yaşadığı eve gittiğini beyan ettiği iddianamede yer aldı.

İddianamede, sanık Erhan Timuroğlu'nun "kardeşe karşı tasarlayarak  kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle cezalandırılması  talep edildi.

Ayrıca Timuroğlu'nun, "6136 kanun hükümlerine aykırı olarak ateşli  silah ve mermi taşıma" suçundan da 1 yıldan 3 yıla kadar cezalandırılması  istendi.

İddianame, gönderildiği Anadolu 7. Ağır Ceza Mahkemesince kabul  edildi. Sanık Erhan Timuroğlu'nun yargılanmasına önümüzde günlerde başlanması  bekleniyor.

- Olayın geçmişi
28 Şubat 2017'de kız kardeşi Ceylan Timuroğlu'nu öldürdüğü iddiasıyla  hakkında "kasten öldürme" ve "uzun namlulu silahla iş yeri kurşunlama"  suçlarından arama kararı bulunan Erhan Timuroğlu düzenlenen operasyonla 14  Kasım'da yakalanmıştı.

Şüpheli, çıkarıldığı Nöbetçi Anadolu Sulh Ceza Hakimliğince 16 Kasım  2017 tarihinde "kardeşe karşı tasarlayarak kasten öldürme" suçundan tutuklanarak  cezaevine gönderilmişti.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »