Ermenek'te 30 keçiyi kurt parçaladı

KARAMAN'ın Ermenek İlçesi'nde kar yağışı etkili olmaya devam ederken; 400 koyunuyla yaylada mahsur kalan çoban ve eşini jandarma kurtardı, bir sürüye saldıran kurt da 30 keçiyi parçaladı.

27 Kasım 2014 Perşembe 18:22
Ermenek'te 30 keçiyi kurt parçaladı
Ermenek'te yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalındığı yüksek kesimlerde yer yer 50 santimetreyi aştı. Balkusan köyü Kamış yaylası yakınlarında dün 400 koyunuyla mahsur kalan Hasan Ecir ve eşi Zeynep Ecir, Karayolları ve jandarma ekiplerinin çalışmaları sonucunda kurtarıldı.

Güneyyurt Beldesi yakınlarında sürüye saldıran kurt, Mehmet Güneş'e ait 30 keçiyi telef etti. Dün saat 04.00 sıralarında meydana gelen olayı anlatan yol yapım işçisi 28 yaşındaki Mustafa Aydın Ünüvar, ''Gece kar nedeniyle yol açma çalışmaları sırasında yol kenarında kurt tarafından parçalanmış keçileri gördük. Hemen karavanımıza koşarak bıçak aldım. 30 keçinin kurt tarafından parçalandığını gördük. Hemen bıçak ile müdahale ederek 8 tanesini kestik. Diğerleri biz kesemeden telef oldu'' dedi.

Keçilerin sahibinin daha sonra olay yerinden ayrıldığını belirten Ünüvar, ''Çobanın anlattığına göre devlet tarafından bölgede domuzlarla mücadele etmek için bırakılan kulağı küpeli kurt, sürüsüne saldırmış'' diye konuştu.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »