Erol Evgin geri adım attı!

Erol Evgin, "Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi?" çıkışından vazgeçti. Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Evgin'in kendisini arayarak bu sözlerini düzelttiğini açıkladı.

1 Temmuz 2016 Cuma 18:57
Erol Evgin geri adım attı!
Sanatçı Erol Evgin, Habertürk Gazetesi'nden Balçiçek İlter'e verdiği söyleşide, "Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım" ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran bu çıkışın ardından ünlü sanatçıyı desteyen de oldu eleştiren de.

ERDOĞAN SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden Erol Evgin'in sözlerini eleştirerek, "Bunlar ne cins adamlar. Sen sanatçı olsan ne olur, profesör olsan ne olur, doçent olsan ne olur? Önce millete saygı duyacaksın, saygı, bu milletin hiçbirini küçümseyemezsin" demişti.

HINCAL ULUÇ: BENİ ARAYIP SÖZLERİNİ DÜZELTTİ

Bu gelişmelerin ardından Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Evgin'in kendisini arayarak bu sözlerini düzelttiğini açıkladı. Uluç, önceki günkü yazısında, "Erol Evgin aradı.. Son olaylar üzerine hakkında yazdıklarım için teşekkür etmek, hem de sözlerine bir açıklama getirmek için. 'Hıncal Ağabey' dedi, 'Aradan günler geçince, ekranda söylediklerimi soğukkanlılıkla okuyor ve görüyorum ki, amacını aşan laflar etmişim, canlı söyleşinin gerginliği içinde.. Benim amacım, ülkenin geleceği açısından eğitimin öneminin altını bir kez daha çizmekti.. 'Okumalıyız.. Okutmalıyız' demekti. Bu açıklamayı doğru anlarsın diye, sana yapıyorum sadece" sözlerine yer verdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »