23 Mayıs 2018, Çarşamba

Ersun Yanal: Mesleki hayatım adına onur verici

Fenerbahçe'de yeni teknik direktörün Ersun Yanal olmasının ardından tecrübeli teknik adam ilk açıklamasını yaptı. Ersun Yanal Fenerbahçe teknik direktörlüğünün kendisine emanet edilmesini onur verici olarak yorumladı.

29 Haziran 2013 Cumartesi 0: 9
Ersun Yanal: Mesleki hayatım adına onur verici
Uzun bir bekleyişin ardından Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü olduğu resmen açıklanan Ersun Yanal yeni görevindeki ilk açıklamasını yaptı. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün internet sitesinde yer alan açıklamada Erun Yanal Fenerbahçe'ye teknik direktörü olarak seçilmesini meslek hayatı adına onur verici olarak değerlendirdi.

Son günlerde Fenerbahçe'de yaşanan gelişmeler hakkında da konuşan Ersun Yanal birlik olmaları halinde aşamayacakları hiçbir şeyin olmadığını söyledi. Ersun Yanal Fenerbahçe teknik direktörü olması ile ilgili olarak ise, “Sayın başkanımızın ve yönetim kurulunun ülkemizin bu büyük değerini, tarafıma emanet etmesi mesleki hayatım adına onur verici” ifadelerini kullandı.

Aykut Kocaman'ın istifasının ardından teknik direktörlük için ilk görüşülen isim olan ve yaklaşık 1 aydır Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü olmayı bekleyen Ersun Yanal ile 1 yıllık anlaşma imzalandığı bugün Fenerbahçe tarafından resmen duyuruldu. Fenerbahçe'yi 1 yıl boyunca idare edecek olan Ersun Yanal, Fenerbahçe Teknik Direktörü olarak yaptığı ilk açıklamada, “Bu adımın, camiamıza ve Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe taraftarına da seslenen Ersun Yanal şöyle konuştu: “2013-2014 sezonunda oynayacağımız futbol, taraftarımıza keyif ve gurur verecek; sarı lacivert renklere taraftar olmayanların da alkışlayacağı güzellikte olacaktır. Futbol kamuoyunun özellikle bilmesini istiyorum ki, Fenerbahçe için koşullar zor olsa da hep birlikte aşamayacağımız hiçbir şey yoktur. Şampiyonluk yolunda, yolumuz açık olsun. Görüşmelerimiz sırasında gösterilen destek ve anlayışa, Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım'a, yöneticilerimize, taraftarlarımıza teşekkür ederim.”

İmza töreninin ardından Can Bartu Tesisleri'ne giden Ersun Yanal burada incelemelerde bulundu. Gezi sırasında Ersun Yanal’a İdari Menajer Hasan Çetinkaya, Yardımcı Antrenör İsmail Kartal ve Kulüp Doktoru Burak Kunduracıoğlu eşlik etti. Ersun Yanal; Kartal, Çetinkaya ve Kunduracıoğlu’ndan çeşitli bilgiler de aldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »