Ersun Yanal resmen Fenerbahçe'de!

Sarı-Lacivertli kulüp uzun süredir görüşmeler yürüttüğü Ersun Yanal ile anlaştığını duyurdu.

28 Haziran 2013 Cuma 7: 0
Ersun Yanal resmen Fenerbahçe'de!
Fenerbahçe Spor Kulübü'nden Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklama ile Eskişehirspor'un eski teknik direktörü Ersun Yanal ile anlaşıldığı açıklandı. Açıklamada Ersun Yanal ile Fenerbahçe'nin 1 yıllık sözleşme imzaladığı belirtildi.

Fenerbahçe'den KAP'a gönderilen açıklama şu şekilde;

“Profesyonel Futbol Takımı Teknik Direktörlüğü konusunda K. Ersun Yanal ile 1 yıllık (2013-2014 futbol sezonu sonuna kadar) sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme çerçevesinde ödenecek sezounluk ücret 1.500.000 Dolar'dır.”

FENERBAHÇE'NİN TEKNİK DİREKTÖRÜ ERSUN YANAL


Sarı-Lacivertli takım Aykut Kocaman'ın istifasının ardından ilk olarak Ersun Yanal ile görüşmüştü. Aziz Yıldırım'ın uzun yıllardır Fenerbahçe'de görmek istediği Ersun Yanal ile prensip anlaşmasına varan Fenerbahçe diğer teknik direktör adayları ile görüşmek için Ersun Yanal'a beklemesini söylemişti. Yaklaşık 1 ay süren bekleyişin ardından Ersun Yanal resmen Fenerbahçe teknik direktörü oldu. Yanal'ın Aziz Yıldırım'ın söylediği gibi bugün Samandıra Can Bartu Tesisleri'ne gelerek yeni sezon çalışmalarına başlaması bekleniyor.

KAMP TARİHİ 1 TEMMUZ'A ALINDI


Fenerbahçe 'de teknik direktörün belirlenmesinin yanı sıra futbolcuların da 1 Temmuz'da İstanbul'a çağrıldığı belirtildi. Daha önce 8 Temmuz'da başlaması beklenen yeni sezon hazırlıklarının UEFA Disiplin Kurulu'nun kararından sonra 1 Temmuz'a alındığı ve futbolculara bu yönde mesaj gönderildiği iddia edildi. Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın açıklanmasının ardından yeni sezon kamp programının da açıklanması bekleniyor.

ERSUN YANAL KİMDİR?


Profesyonel teknik adamlık kariyerine 1996 yılında Denizlispor ile başlayan Ersun Yanal en büyük çıkışını 2002-2004 yıllarında Gençlerbirliği ile yaptı. Başkent temsilcisini UEFA'da 4. tura taşıyan Ersun Yanal bu başarısı ile Türkiye A Milli Takım ı teknik direktörlüğüne getirildi. Ancak bu görevde pek başarılı olamadı. Ersun Yanal kariyerinde Denizlispor, Yeni Salihlispor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Türkiye A Milli Takım'ı, Vestel Manisaspor, Trabzonspor ve Eskişehirspor gibi takımları çalıştırdı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »