Ersun Yanal'a istifa mesajı

Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım’ın, Ersun Yanal’ın biletini kestiği, yeni teknik direktör arayışlarına başladığı öğrenildi

8 Ağustos 2014 Cuma 17:23
Ersun Yanal'a istifa mesajı
Dün gündeme düşen haber camiada değil, Ersun Yanal cephesinde de bomba etkisi yarattı. Tecrübeli hoca, Twitter hesabından, bu haberin gerçeği yansıtmadığını savunurken, tüm gözlerin çevrildiği yönetimden hiç ses çıkmadı.

Olayların artık önüne geçilmez bir hale doğru ilerlediğini gören Yanal’ın, “Bakalım kulüp arkamda duracak mı?” düşüncesiyle dün bu yalanlamayı yaptığı öğrenildi.

Ancak yöneticilerden veya kulübün resmi sitesinden açıklama gelmeyince, Yanal büyük bir yıkım yaşadı.

‘UYARDIM AMA DİNLEMEDİ’

Camianın önde gelenleri, ligin başlamasına kısa bir süre kala böyle bir ayrılığın yaşanmaması için orta yol bulmaya çalıştı.

Ancak Yanal’ın üstünü çizdiğini söyleyen Aziz Yıldırım’ın “Her seferinde onu uyardım. Destek verdim, eksiklerini kapatmaya çalıştım. Oyuncular istemedi ama ben arkasında durdum. Ancak artık yeter. Ne kendisine ne de futbolcularıyla ilişkilerine çeki düzen verdi. Sözlerimi dikkate almadı. 4. yıldız bizim için çok önemli. Ancak lige böyle başlarsak, şampiyon olamayız. Artık radikal bir karar alma zamanı geldi” diyerek kararlı bir tutum gösterdiği bildirildi.

YANAL’A İSTİFA MESAJI GÖNDERDİ

Aziz Yıldırım’ın çok kızdığı Ersun Yanal ile yüz yüze dahi görüşmek istemediği ve yakın çevresi vasıtasıyla kendisine “İstifasını bekliyorum” diye haber gönderdiği iddia edildi.

Büyük bir üzüntü yaşayan Yanal’ın bir ara istifa etmeyi planladığı ancak tazminatını düşünerek beklemeyi tercih ettiği kaydedildi.

Sezon başında 2 yıllık sözleşme imzalayan Yanal, sözleşmesi tek taraflı fesh edilirse 5 milyon TL tazminat alacak. Yanal’ın dün yapılan iki çalışmada da oldukça düşünceli olduğu belirtildi.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »