21 Temmuz 2018, Cumartesi

Ertuğrul Kürkçü'den öğrenci evi çıkışı

BDP grubunda konuşan HDP Genel Başkan Yardımcısı Kürkçü, öğrenci evleri tartışmasına ilişkin, ''Evlerimizi dikizlemeyin. Buna hakkınız yok. Ev, özel yaşamın en mahrem yeri'' dedi.

12 Kasım 2013 Salı 7: 0
Ertuğrul Kürkçü'den öğrenci evi çıkışı
BDP TBMM Grubu, Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın başkanlığında toplandı.
Buldan, bir bileşeni olarak HDP'ye başarılar dilediklerini belirtti ve bu grup toplantısını onlara ayırdıklarını ifade etti. 

Ardından kürsüye gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkan Yardımcısı (Eş Başkan) Ertuğrul Kürkçü, milletvekillerinin tutuklu olmasını eleştirdi ve hemen yarın serbest bırakılmasını istediklerini belirtti.

Öğrenci evleri konusundaki tartışmalara da değinen Kürkçü, şu görüşleri ileri sürdü:

"Öğrenci evlerine, yaşam tercihlerine yönelik saldırılar, aslında sadece öğrencilere değil toplumun tamamına yöneliktir.  Bu gençleri kimse Tayyip Erdoğan'a emanet etmiş değildir. Kim, kimin evinin içinde ne olduğunu merak edebilir? Ben merak ediyor muyum senin evinde oluyor diye. 

12 Mart 12 Eylül generallerinin ahlakını devralmışsın, bu halka ahlakçılık taslıyorsun. Halk kendi ahlakından sorumludur. Sen ahlak peşinde misin? O zaman önce üniversitede öğrencilere not karşılığı tecavüz eden, senin atadığın profesörlerine, doçentlerine, doktorlarına söz geçir.

Evlerimizi dikizlemeyin. Buna hakkınız yok. Ev, özel yaşamın en mahrem yeri. Herkes orada nasıl biliyorsa öyle yaşıyor."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »