Ertuğrul Sağlam, Vali Büyükersoy'u ziyaret etti

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Vali Vedat Büyükersoy'u makamında ziyaret etti.

14 Kasım 2013 Perşembe 2:13
Ertuğrul Sağlam, Vali Büyükersoy'u ziyaret etti
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükersoy, Muş'un her şeyi hak ettiğini belirterek, sanatsal ve sportif faaliyetlerin artması için de gerekli katkıyı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Muş Alparslan Üniversitesi'nce (MŞÜ) düzenlenecek olan söyleşi programına katılmak üzere kentte gelen Sağlam, Muş'u çok beğendiğini ve halkın misafirperver olduğunu belirtti.

MŞÜ ile Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilciliğinin davetiyle kentte geldiğini ifade eden Sağlam, "Muş'ta bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Burada yapılanlar ve yapılacaklar bizi ziyadesiyle memnun etti. Sporsal faaliyetlerin artması için birçok çalışma yapılmış. Yaptığımız bu ziyaretler çalışmaların artması konusunda motivasyon sağlayacak" dedi.

Sporda şiddetin bitmesi için eğitim seviyesinin yükseltilmesi gerektiğini bildiren Sağlam, şiddetin sporu olumsuz etkilediğini ifade etti.

Olayların çıkması ve kötü söz kullanılmasının, insanları stadyumlardan uzaklaştırdığını belirten Sağlam, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Futbolda en önemli destek unsuru taraftar ve izleyenlerdir. Yani izleyen olmadığı zaman futbolun keyfi kaçıyor. Şimdi insan çocukları ve eşiyle bazı maçalara gitmek istiyor. Maça gelen kadınların keyif almasını istiyoruz. Şiddetin, olayların ve küfrün olduğu yere insanlar çocuğunu ve eşini götürmez. Bu sporun ruhuna aykırı. Spor barış, dostluk ve eğlence olarak değerlendirilmeli. Eğitimle insan kalitesini yükseltebilirsek, sorunun büyük bir kısmını çözebiliriz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »