21 Mayıs 2018, Pazartesi

Erzurum'da kayakla atlama kuleleri yıkıldı

Toprak kayması nedeniyle pistler tamamen kullanılamaz duruma gelirken, otel ve diğer tesisler de boşaltıldı.

15 Temmuz 2014 Salı 23:47
Erzurum'da kayakla atlama kuleleri yıkıldı
Erzurum'da 2011 yılında ev sahipliği yaptığı 25'inci Dünya Ünivresiteler Kış Oyunları için yaptırılan kayakla atlama kulelerinin önündeki pistlerde toprak kayması meydana geldi. Pistler tamamen kullanılamaz duruma gelirken, otel ve diğer tesisler de boşaltıldı.

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için Erzurum'un merkez Palandöken İlçesi Kiremitliktepe'de 100 milyon lira harcanarak yaptırılan Türkiye'nin ilk kayakla atlama kulelerinde bugün sabah saatlerinden itibaren toprak kayması hissedildi. 95 ve 125 metre yükseklikteki iki kulenin önündeki pistlerde görülen açılmalar üzerine Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, AFAD ekiplerini bölgeye götürerek inceleme yaptırdı. Toprak kayması olduğu belirlenen pistler, bugün saat 15.00 sıralarında heyelanla birlikte tamemen dağıldı. 

Kış sezonunda hiç kullanılmayan, geçen 6 Temmuz günü ise kampa giren Kayak Milli Takım sporcularının atlayış yaptığı pistlerde meydana gelen toprak kayması, çevrede deprem korkusu yarattı. Kimsenin burnunun kanamadığı olayda can kaybı ve yaralanma olmadığı bildirildi.

Turgay İPEK- Zafer KUMRU/ERZURUM, (DHA)

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »