21 Haziran 2018, Perşembe

Esad’dan Erdoğan’a: Siyasi megalomaniden muzdarip

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için, “Müslüman Kardeşler fanatiği, siyasi megolomaniden muzdarip biri” dedi.

30 Mart 2015 Pazartesi 18:54
Esad’dan Erdoğan’a: Siyasi megalomaniden muzdarip
Amerikan CBS televizyonunda yayınlanan ‘60 Minutes‘ programına katılan Beşar Esad, beşinci yılına giren Suriye’deki iç savaş hakkında açıklamalarda bulundu.

Kendisine iç savaş sürecinde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutumuna ilişkin sorular yönetilen Esad, “Erdoğan, sadece Suriye’ye gelen teröristleri görmezden gelmiyor. Aynı zamanda lojistik ve askeri destek de veriyor. Doğrudan. Günlük olarak” dedi.

Beşar Esad, Erdoğan hakkında da “O bir Müslüman Kardeşler fanatiği ve siyasi megalomaniden muzdarip birisi. 21’inci yüzyılın yeni döneminin sultanı olmaya başladığını düşünüyor” ifadelerini kullandı.

‘Karanlık Vahabi inancı’

Suudi Arabistan’ın ‘karanlık Vahabi ideolojisi‘ne sahip olduğunu söyleyen Esad, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ve Suudilerin aynı ideolojiye sahip olduğunu dile getirdi.

Esad, kendisine yöneltiler “Tüm Vahabilerin IŞİD’le aynı idelojiye sahip olduğunu mu düşüyorsunuz?” sorusuna da şu yanıtı verdi: “Kesinlikle. IŞİD, el Kaide, el Nusra. Bu bizim keşfettiğimiz ya da bizim tanıtmaya çalıştığımız bir şey değil. İnsanların beyinlerini yıkamak için aynı kitabı kullanıyorlar. Vahabi kitaplarını..."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »