Eşcinsel adam sevgilisini evlat edindi

Amerika'da eşcinsel bir adam, 44 yıllık erkek sevgilisi ile yasal engele takıldığı için evlenemeyince sevgilisini evlat edindi.

29 Haziran 2013 Cumartesi 7: 0
Eşcinsel adam sevgilisini evlat edindi
Amerika'nın Pennsylvania eyaletinde yaşayan eşcinsel adam, yasa engeline takılınca 44 yıllık sevgilisini nüfusuna aldı. Yaşça kendisinden küçük sevgilisinin babası olan adamın ilginç öyküsü muhtemelen türünün ilk örneği.

Filmleri aratmayan bu olay, Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania eyaletinde gerçekleşti. Yüzde 15’lik veraset vergisini çok yüksek bulan John (65) ve Gregory (75) eşcinsel çifti, bu eyaletin yasaları gereği evlenemediklerinden, sorunun çözümü için bu ilginç yola başvurdular. İkisinden biri öldüğü takdirde devlet, kalan varlıklar üzerinden geriye kalan kişiden yüzde 15 vergi alacağı için eşcinsel çift, bunu yüzde 4’e çekmek amacıyla ömürlerinin geriye kalan kısmını resmiyette, sevgili yerine, baba-oğul olarak geçirmeye karar verdiler.

İşin bir bu kadar daha ilginç boyutu ise ikiliden daha yaşlı olan 75 yaşındaki Gregory’nin babası 95 yaşında ve halen hayatta olduğu için yasa gereği, babası hayatta olmayan 65 yaşındaki John, evlat edinen baba oldu. John şimdi resmiyette, kendisinden 10 yaş büyük olan 44 yıllık eşcinsel hayat arkadaşının babası konumunda ve ikisinden herhangi birinin ölmesi durumunda, kalan malların vergisi üzerinden yüzde 11’lik bir tasarruf elde etmiş olacaklar.

Eşcinsel çift neden böyle bir yola başvurduklarını anlatırken, "Eşcinsel evliliğin Pennsylvania’da asla yasalaşacağına inanmıyoruz," diyorlar. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »