Eski belediye binası turizme kazandırılacak

Osmanlı ve cumhuriyet dönemlerinin sivil mimari örneklerinin yer aldığı Yatağan ilçesindeki eski belediye binası, yöreye ait taşınabilir etnografik eserlerin sergilendiği alan haline getiriliyor

9 Temmuz 2015 Perşembe 14: 1
Eski belediye binası turizme kazandırılacak
MUĞLA (AA) - Kanuni Sultan Süleyman'ın Rodos seferi sırasında yaptırdığı 500 yıllık cami, han ve tarihi köprüleri ile çok sayıda sivil mimari örneğini bünyesinde barındıran Yatağan ilçesinin Bozüyük Mahallesi'nde bulunan belediye binasının turizme kazandırılması için çalışma yapılıyor.
Muğla'nın büyükşehir statüsüne kavuşması ile kapanan Bozüyük Belde Belediye binasında, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından bakım, onarım ve düzenleme çalışmaları sürdürülüyor.
Eski belediye binasında bölgeyi ziyarete gelen kişiler için yöreye ait taşınabilir etnografik eserlerin sergilenmesine yönelik çalışmalar yürütülüyor. 
Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkan Vekili Ali İnan, Osmanlı ve cumhuriyet dönemlerinin sivil mimari örneklerinin yer aldığı Bozüyük Mahallesi'nin doğal film platosu görünümünden dolayı dizi ve film yapımcıları ve turistlerin ilgisini çektiğini söyledi.
Bölgede kültür turizminin geliştirilmesi için çalışma yürüttüklerini belirten İnan, "Birçok diziye ve sinema filmine ev sahipliği yapan Bozüyük mahallemizdeki Cemil Toksöz evinin çevre düzenlemesi ekiplerimiz tarafından yapılarak ziyarete açıldı. Ülkemizin dört bir yanından dizilerin çekildiği yerleri görmek, kültürümüzü tanımak ve Ege'nin sıcak insanları ile tanışmak için gelen misafirlerimize Cemil Toksöz evi ile ilgili bilgiler veriyor" dedi.
İnan, eski belediye binasının da bölge turizmine kazandırılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »