Eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'a ev hapsi cezası

FETÖ/PDY davasında aralarında eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un da bulunduğu tutuklu 3 sanığın tahliye kararına yapılan itirazı değerlendiren Bursa 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi, Harput ve Ali Kemal Turhan'a ev hapsi cezası verdi. Diğer sanık Mehmet Ali Yayıkçı hakkında yapılan itiraz ise reddedildi.

6 Temmuz 2018 Cuma 20:33
Eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'a ev hapsi cezası
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutuklu  sanıklardan Harput, Mehmet Ali Yayıkçı ve Turhan'ın, yaşlarının ilerlediği  gerekçesiyle yurt dışı yasağı konularak 50'şer bin lira kefaletle tahliye  edilmeleri kararına ilişkin başsavcılık ve Başbakanlık vekili avukatlar  tarafından yapılan itiraz, Bursa 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından  değerlendirildi.

Mahkeme heyeti, değerlendirme sonucu Harput ve Turhan'a ev hapsi  verilmesini kararlaştırdı. Heyet ayrıca diğer sanık Yayıkçı hakkında yapılan  itirazı reddetti.

Olay
Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, FETÖ/PDY'ye ilişkin aralarında eski  Bursa Valisi Şahabettin Harput ile bazı iş adamlarının da yer aldığı 14'ü tutuklu  60 sanığın yargılandığı davada, mahkeme heyeti, 4 Temmuz'da tutuklu sanıklardan  Harput, Mehmet Ali Yayıkçı ve Ali Kemal Turhan'ın, yaşlarının ilerlediği  gerekçesiyle yurt dışı yasağı konularak 50'şer bin lira kefaletle tahliye  edilmelerine karar vermişti.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ve Başbakanlık vekili avukatlar ise dün  tahliye kararına itirazda bulunmuştu.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »