23 Temmuz 2018, Pazartesi

Eski sevgiliye ''şantaj''a 10 ay hapis

Eski sevgilisinin kendisine dönmesi için birlikte çektirdikleri fotoğrafları babasına göstermekle tehdit ettiği ileri sürülen Erhan Ö.'ye 10 ay hapis cezası verildi.

16 Kasım 2013 Cumartesi 7: 0
Eski sevgiliye ''şantaj''a 10 ay hapis
Geçen 4 Nisan günü Erzurum'da meydana gelen olayda, lisede aynı sınıfta olan C.G. ile Erhan Ö. arasında duygusal ilişki oldu. Bir süre sonra ayrılan çiftten Erhan Ö. İstanbul'da yaşamaya başladı. Erzurum'a geldiğinde C.G. ile görüşürken arkadaşlıklarının devam etmesini isteyen Erhan Ö, C.G.'nin teklifi kabul etmemesi üzerine, ''Arkadaşlık yapmazsan, babanı arayacağım ve birlikte çekildiğimiz fotoğrafları göstereceğim'' dedi. C.G., Erhan Ö.'nün şantajını ciddiye almayınca kızın babası H.G.'yi arayarak ilişkileri olduğunu ve annesinin de bunu bildiğini söyledi. 

Suçlamaları Kabul Etmedi


C.G.'nin şikayeti üzerine Erhan Ö. hakkında Erzurum 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Tutuksuz yargılanan ve suçlamaları kabul etmeyen Erhan Ö., şöyle konuştu:

''Lisede sınıf arkadaşıydık. Aramızda duygusal bir ilişki vardı. Babasının öğrenmesi üzerine arkadaşlığımızı bitirdik. Birlikte fotoğraf çektirdik ancak babasına göstereceğim diye tehdit etmedim.'' 

Mahkeme, Erhan Ö.'ye 'şantaj' suçundan 10 ay hapis ve 500 lira para cezası verirken, hükmün açıklanmasını 5 yıl süre ile erteledi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »