Eskişehir Hayvanat Bahçesi'nde skandal

Geçtiğimiz hafta açılan Eskişehir’de Hayvanat Bahçesi'nde elektrikli çitle çevrili kafeste akıma kapılan rakun dakikalarca can çekişti. Sosyal medyada hızla yayılan görüntü tepkilere neden oldu.

5 Mayıs 2017 Cuma 19:40
Eskişehir Hayvanat Bahçesi'nde skandal
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nden skandal bir görüntü geldi.  4 Mayıs'ta bir ziyaretçi tarafından kaydedilen görüntülerde, rakunun elektrikli çitte akıma  kapılma anı yer alıyor. Görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken büyük tepki uyandırdı.

Görüntülerde rakunun yaşam alanını çevreleyen elektrikli çitte akıma kapılarak dakikalarca elektriğe maruz kalıyor. Kameraya yansıyan görüntülerde çevredeki vatandaşlarla birlikte çocukların da korktuğu görülüyor. Zavallı hayvanın çektiği eziyet bir sorumlunun gelip çitlerdeki akımı kasmesiyle son buluyor.

Bu sırada vatandaşlarla birlikte o anları seyreden ve üzerinde görevli kıyafeti olan bir kişinin de "Normalde tellerdeki akımın çok zayıf olması gerekiyor" dediği görüntülere yansıyor. 

"Koati karantinaya alınmıştır"
Eskişehir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 4 Mayıs  Perşembe günü Eskişehir Hayvanat Bahçesi'nde Koati cinsi rakunun kendi yaşam  alanındaki çit engelini aşarak kısa aralıklarla düşük voltaj verilen engel  çitinin arasına sıkıştığı belirtildi. Rakunun burada yaşadığı kısa şokun ardından görevliler tarafından  sıkıştığı yerden çıkartıldığı belirtilen açıklamada, "Koati karantinaya  alınmıştır. Gerek sosyal medyada, gerek bazı yayın organlarının internet  sitelerinde, oradaki bir vatandaş tarafından çekilen görüntüler farklı şekilde  değerlendirilmiş ve yorumlanmıştır. Talihsiz kazayı yaşayan hayvanımızın,  veteriner hekimlerimiz tarafından kontrolleri yapılmıştır. Tam anlamıyla  sağlığına kavuşmasının ardından yaşam alanına geri bırakılacaktır." denildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »